امروز ۲۸ ام مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۵ ق.ظ
با سه هزار پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۲۷۴ موتور آمبولانس و 41بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطاع رسانی سازمان اورزانس کشور در مرکز بابل :۲۳هزار مصدوم ترافیکی در کشور به بیمارستانها منتقل شد

 

دکتر حسن نوری معاون فنی عملیات اورژانس کشور که در بازدید از ایستگاه سلامت و پایگاه ها و EOC سازمان اورژانس بابل درگفتگو با خبرنگارخبرگزاری صداوسیما بابل گفت :با سه هزار پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی ۶۴ دستگاه اتوبوس آمبولانس ۲۷۴ موتور آمبولانس و ۴۱بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی در خدمت مردم عزیز بودیم .

دکتر نوری افزود : از بیست و پنجم اسفند سال گذشته طرح تحول سلامت نوروزی را آغاز کردیم و برای دسترسی بهتر تا ۶۰۰ کمپ سلامتی جدید رو در ورودی شهرها و راه های مواصلاتی به خدمات ما اضافه کردیم.

معاون فنی عملیات اورژانس کشوردر ادامه بیان داشت :بحث نگران کننده حوادث سال جاری در طرح سلامت جدید نسبت به حوادث گذشته کاهش ۳ درصد کاهش حوادث ترافیکی داشتیم اگر چه قابل توجه نیست باید هموطنان عزیز مسائل مربوط به راهنمایی و رانندگی با دقت بیشتری رعایت کنند .

نوری در باره انتقال مصدومان ترافیکی به بیمارستانها گفت:بحث خواب‌آلودگی عدم رعایت سرعت مطمئنه خطرات بسیار بالا در بر داشت اما حتما رانندگان محترم دقت در رانندگی را بالا ببرند تا بتونیم حوادث ترافیکی کمتری داشته باشیم اگر چه ما امسال نسبت به سال گذشته کاهش مصدوم ترافیکی مختصری داشتیم ولی تا الان که در خدمت شما هستم بالغ بر ۲۳ هزار مصدوم ترافیکی توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شد یعنی هموطنان زیادی درگیر مسئله سلامت درحوادث ترافیکی بودند .

وی ازعملکرد بالگردها اظهار کرد :بالگردهاخدمات ارزشمندی ارائه کردند ۱۲۴ ماموریت اورژانس هوایی را داشتیم که ۹۳ مورد مربوط به حوادث ترافیکی با بالگرد منتقل شدند وهمچنین برای بیماران قلبی ، بیماران تنفسی ، مادران باردار وبرای سکته‌های مغزی هم این خدمت ارزشمند انجام شد و امیدواریم که رضایت مردم عزیز را کسب کرده باشد.

نوری در پایان افزود : اما امسال یک حادثه دردناک برای یکی از همکاران ما اتفاق افتاد متاسفانه یکی از همکاران عزیزم در دست اشرار از دست دادیم که به شهادت رسید و امیدواریم که به برکت خون این عزیزان سال جدید پر برکت برای مردم ادامه پیدا کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.