امروز ۲۸ ام مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۲ ق.ظ
  • کد خبر: 24359
  • گروه : گیلان
  • تاریخ انتشار: ۱۷ام فروردین ۱۳۹۸
مدیر مرکز اورژانس 115 گیلان از انجام 12 هزار و 659 ماموریت توسط پرسنل فوریتهای پزشکی گیلان، در  طول طرح سلامت نوروزی امسال خبر داد.

دکتر پیمان اسدی مدیر اورژانس۱۱۵ و دبیر ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در خصوص طرح سلامت نوروزی گفت: طرح سلامت نوروزی در سال ۹۸ مطابق سنوات گذشته و با دستورالعمل وزارت محترم بهداشت، از ۲۵اسفند ماه آغاز و تا ۱۷فروردین ادامه داشت.

 مدیر مرکز اورژانس ۱۱۵ گیلان با اشاره به راه اندازی ۳۰ایستگاه سلامت نوروزی افزود: اورژانس ۱۱۵ گیلاندر کنار ۳۰کمپ سلامت نوروزی با استقرار ۵۵ پوشش جاده ای در مسیر های پرتردد و حادثه خیز و آماده باش کامل ۶۲ پایگاه شهری و جاده ای خدمات خود را به مسافران نوروزی که استان سرسبز گیلان را انتخاب نمودند ارائه کرد.
وی در ادامه با اشاره به افزایش ۷۴ درصدی ماموریتها ادامه داد:در طول طرح سلامت نوروزی از بین کل مراجعینی که از خدمات فوریتهای پزشکی گیلان بهره مند شدند، تعداد ۱ هزار و ۵۴۳ موردآن مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۱هزار و ۱۱۶مورد غیر تصادفی بوده است .

مدیر اورژانس ۱۱۵ گیلان افزود: تعداد ۳ هزار و ۶۹ نفر از کل خدمات گیرندگان اورژانسی در بیمارستان های استان بستری شدند. هم چنین در این مدت ۶۲پایگاه اورژانس گیلان و پوشش های سلامت نوروزی توسط کمیته پایش نوروزی مستمرا مورد پایش و بررسی قرار گرفت.این کمیته با برنامه ریزی مستمر در طول طرح سلامت نوروزی ۲۸۴ مورد بازدید و نظارت از پایگاه های اورژانس۱۱۵، کمپ های سلامت نوروزی و پوشش های جاده ای اورژانس گیلان داشته است

تعداد تماس های گرفته شده توسط مردم با اورژانس ۱۱۵ در طول این مدت ۱۸ هزا رو ۵۰۸ مورد بوده است.

دبیر طرح سلامت نوروزی به مراجعین مردم به اورژانس های بیمارستان های استان نیز اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۱۱ هزار و ۵۷۶ نفر در این ایام به اورژانس استان مراجعه کردند  و که از این بین ۲هزار و ۹۳۱ نفر در بخش های عادی و ۵۳۳ نفر در بخش های ویژه بستری شده اند.

دکتر پیمان اسدی گفت: در بیمارستان های استان گیلان، ۱هزار و ۶۶۹ جراحی اورژانسی و۸۸۵ جراحی الکتیو  و ۲۲۲ مورد احیای قلبی ریوی انجام شده است.

دکتر پیمان اسدی در پایان از تمام پرسنل خدوم اورژانس گیلان که در این ایام به دور از خانواده هایشان مشغول ارایه خدمات فوریتهای پزشکی به هموطنانمان بودند تشکر و قدردانی کرد

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.