امروز ۱ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۱۱ ب.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از انجام ۴۶۲ماموریت تصادفی با ۸۷۱مصدوم و افزایش ۵۶درصدی فوتی های تصادفی تا پایان طرح نوروزی خبرداد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از انجام ۴۶۲ماموریت تصادفی با ۸۷۱مصدوم و افزایش ۵۶درصدی فوتی های تصادفی تا پایان طرح نوروزی خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد جلال پوران فرد نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دبیر ستاد نوروزی در استان عنوان کرد:طرح سلامت نوروزی سال ۹۸مطابق سالهای گذشته با دستورالعمل وزارت بهداشت و درمان از۲۵ اسفند تا پایان روزی فروردین ادامه داشت که در مجموع در سطح استان۳۵۸۶۵مورد توسط اتفاقات بیمارستانی و فوریتهای پزشکی خدمات رسانی شده اند که از این تعداد۲۴۴۲ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ انجام گرفته که ۴۶۲ ماموریت مربوط به ترافیک جاده ای و ۱۹۸۰ مورد به سایر حوادث ازجمله سقوط و بیماریهای دیگر می‌باشد.
رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تا پایان طرح نوروزی دوهزار۴۴۲موردماموریت اورژانسی توسط اکیپ‌های اورژانس در سراسر استان انجام گرفته است افزود این ماموریت ها نسبت به مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش داشته است .
وی نیز ادامه داد: در ماموریتهای انجام شده دراستان حوادث جاده ای ۴۶۲ موردماموریت با ۸۷۱ مصدوم و ۹ فوتی را به خود اختصاص داده است که تصادفات کاهش۱۵ درصدی و مصدومان کاهش۱۰ درصدی را داشته اند در صورتی که فوتی ها نسبت به مشابه نوروز ۹۷ افزایش ۵۶ درصدی داشته است.
وی با اشاره به راه اندازی ۱۰ چادر سلامت در سطح استان در میادین شلوغ و تفریحی و پرتردد جاده‌ها استان افزود: تعداد۴۳۷۳ مورد به چادرهای سلامت در سطح استان مراجعه داشتند که نسبت به پارسال ۳۳درصد افزایش داشته است.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به افزایش ۶۲درصدی مسمومیت‌های منواکسیدکربن افزود : در طول این مدت ۸۲ مورد مسمومیت گزارش شده است ۱ نفر فوت و ۳ نفر از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.
وی نیز اشاره ای به بیماران قلبی در طی این مدت کرد و افزود: ۱۳۸مورد خدمات رسانی شده است که نسبت به مشابه نوروز قبل ۱درصد افزایش داشته است
رییس اورژانس استان افزود: اورژانس هوایی در استان۲۵ ماموریت انجام داد که در مجموع ۱۲ درصد نسبت به پارسال افزایش داشته است
وی نیز با بیان اینکه در اورژانس بیمارستان از مجموع۳۳۴۲۳ مراجعه کننده سه هزار و ۴۶۳نفر بستری شدند افزود مابقی بصورت سرپایی مداوا و از اتفاقات بیمارستان مرخص شدند.
پوران فرد در پایان بعنوان نماینده تام الاختیار ریس دانشگاه ودبیر ستاد اجرایی طرح نوروز ۹۸ از ریاست محترم دانشگاه ، هیات ریسه ، حراست و بازرسی مراکز بیمارستانی و بهداشتی و درمانی همچنین مراکز اورژانس ۱۱۵ (عملیاتی و ستادی) جهت خدمات ارایه شده در طرح نوروزی تشکر وقدردانی بعمل آورد و از اینکه در طول این چند روز بصورت شبانه دور از خانواده خدمت به هموطنان را در اولویت کار خود قرار دادند که مسافرین نوروزی سفر خوبی داشته باشند بی نهایت قدردانی کرد و آرزوی سلامتی برای همه عزیزان را از خداوند منان خواستار شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.