امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ
در طرح سلامت نوروز 98 ،هشت هزار و هشتصد و هشتاد و یک ماموریت اورژانسی در البرز انجام شد.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی البرز، پایان طرح سلامت نوروز ۹۸ را با ارائه گزارش ذیل اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز دکتر مهرداد بابایی گفت :تعداد ماموریت های انجام یافته توسط اورژانس ۱۱۵ استان از ابتدای طرح سلامت نوروز ۹۸ از ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین سال ۹۸، هشت هزار و هشتصد و هشتاد و یک مورد با رشد ۳۴ درصدی نسبت به سال گذشته بود.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرزافزود: تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده توسط کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات اورژانس ۱۱۵ البرز ، بیست و چهار هزار وششصد و هفتاد و هفت تماس بوده که در قالب ارائه مشاوره و یا اعزام آمبولانس به تماس گیرندگان پاسخ داده شده است.
تعداد بیمارانی که به هر نحوی از خدمات اورژانس ۱۱۵ البرزبهره مند شدند ، شش هزار و دویست و شصت و پنج نفر بودند که از این تعداد سه هزار و هفده نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی ، به مراکز درمانی منتقل شده و سه هزار و صد و دو نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
وی همچنین گفت : در جریان انجام این تعداد ماموریت هشتصدو هفتاد و چهار مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و هشت هزار و هفت ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
گفتنی است تعداد ماموریت های تصادفی جاده ای کاهش ۱۳ درصدی داشت .تعداد مصدومین تصادفات جاده ای سیصد و شصت و شش نفرو تعداد فوتی تصادفات جاده ای ۲ نفر بوده که در این مورد کاهش ۶۰ درصدی داشته ایم.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز در ادامه افزود :اورژانس هوایی البرز با اعزام به ۱۷ ماموریت ، ۲۴ نفر را ضمن انجام اقدامات درمانی حفظ حیات به مراکز درمانی تخصصی استان انتقال داده است. ارائه خدمات اورژانس هوایی البرز در طرح سلامت نوروز ۹۸ از رشد ۵۵ درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بود.
دبیر ستاد طرح سلامت نوروزی همچنین گفت: تعداد مراجعین به ایستگاه های سلامت استان البرز که در شش نقطه از استان دائر بوده و به مسافرین نوروزی ارائه خدمت داشت ، نهصد و شصت و یک نفربوده که رشد ۲۹ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشت.
دکتر مهرداد بابایی تعداد مراجعین به اورژانس بیمارستانهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی البرز را نود هزار و هفتصد و پنجاه و دو نفر اعلام کرد که با رشد ۱۳ درصدی همراه بود.
وی تعداد بازدیدهای انجام یافته توسط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز را ۱۴ هزار و سیصد و پنجاه و یک مورد ، تعداد واحدهای متخلف معرفی شده به مراجع قضایی را سیصد و هفتاد و دو مورد و تعداد واحدهای تهیه و توزیع مواد غذایی متخلف که پلمپ شدند را ۱۵۲ باب اعلام کرد. میزان مواد غذای فاسد و معدوم شده چهل دو هزار و نود و هشت کیلوگرم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.