امروز ۱ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۵ ب.ظ
رئیس سازمان اورژانس کشور بر آمادگی کامل فوریتهای پزشکی 115 در خدمت رسانی به سیل زدگان تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اهواز، یکشنبه ۱۹ فروردین‌ماه ۹۸، جلسه بررسی وضعیت رسیدگی نیروهای اورژانس ۱۱۵ به مناطق سیل زده خوزستان با حضور دکتر پیر حسین کولیوند رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور و رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، اعضاء هیئت رئیسه دانشگاه ،دکتر میرخشتی مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی  جمعی از مدیران در دفتر رئیس دانشگاه تشکیل شد.

طی این جلسه دکتر کولیوند با اشاره به آمادگی کامل اورژانس کشور جهت امداد رسانی به مناطق سیل زده افزود: با توجه به اینکه ۱۷۴ روستا در معرض آسیب حادثه سیل هستند، خدمات لازم به همت نیروهای اورژانس ۱۱۵ از طریق هوایی نیز ارائه می‌شود.

رئیس سازمان اورژانس گفت: برنامه ریزی‌های لازم جهت حضور نیروی انسانی و تیم‌های ویژه عملیاتی جهت ارائه خدمات مطلوب به مردم خوزستان صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به هماهنگی با سازمان‌های همکار در حوزه سلامت افزود: نیروهای فوریتهای پزشکی سراسر کشور در کنار مجموعه دانشگاه علوم پزشکی اهواز آمادگی کامل خود را جهت هرگونه اقدام در راستای مقابله با سیل اعلام می‌دارد.

دکتر کولیوند درخصوص دستور وزیر بهداشت مبنی بر تمهیدات اورژانس جهت پیشگیری از آسیب‌های احتمالی ناشی از آب گرفتگی در استان خوزستان، اظهار کرد: به دنبال تداوم بارش‌ها در سطح کشور و احتمال افزایش آبگرفتگی‌ها در استان خوزستان، تیم‌های ویژه فوریت‌های پزشکی، کادر کامل فوریت‌های پزشکی و آمبولانس، یک بیمارستان صحرایی مجهز و چندین دستگاه آمبولانس به استان خوزستان اعزام شده و در اهواز مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: تمامی یادمان‌ها و کمپ‌هایی که به عنوان محل اسکان اضطراری سیل‌زدگان درنظر گرفته شده‌اند، به همت کارشناسان بهداشت، کارشناسان فوریت‌های پزشکی، پزشکان سلامت، متخصصان و کارشناسان مدیریت بیماری‌های واگیر و تیم‌های حمایت‌های روان پوشش داده می‌شوند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به عملکرد مطلوب حوزه بهداشت در مناطق سیل زده، تاکید کرد: وزارت بهداشت در حوزه اقدامات و تمهیدات پیشگیرانه بسیار خوب عمل کرده است.

نماینده ویژه وزیر بهداشت در مناطق سیل زده از تداوم فعالیت اورژانس هوایی و زمینی در این مناطق خبر داد و گفت: برای ما هیچگونه مانعی برای خدمت رسانی به مردم سیل زده وجود ندارد، پوشش این خدمات بسیار فراگیر بوده و تمامی مناطق متاثر از سیل و حوادث جوی را در بر می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت، سرعت و دقت بالایی ارائه می‌شود، عنوان کرد: تاکنون هیچکدام از هموطنان به بیماری‌های سندرمیک و واگیردار مبتلا نشده اند، چراکه تیم‌های مراقبت بیماری‌های واگیر در این مناطق حضور فعال داشته و از سلامتی هموطنان مراقبت کرده و تمهیدات لازم را اندیشیده‌اند.

کولیوند بیان کرد: تهیه و تامین اقلام بهداشتی برای بانوان و کودکان جزو تکالیف وزارت بهداشت نیست، اما وزارت بهداشت هرجایی که کمبودی وجود داشته، این کمبود‌ها را جبران کرده است و هر موضوعی که به سلامت مردم آسیب برساند را مرتفع می‌کند.

رئیس سازمان اورژانس کشور تاکید کرد: همچنین تیم‌های واکنش سریع طی این ایام در تمامی مناطق در گیر سیلاب با جدیت در حال فعالیت هستند.

 

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.