امروز ۲۸ ام مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۸ ق.ظ
ثبت اختراع دستگاه احیای قلبی ریوی توسط کارمند دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

 به گزارش روابط عمومی اورژانس کشور در مرکز تربت حیدریه/محمدرضا نوروزی تکنسین فوریتهای پزشکی  دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه  موفق به ثبت اختراع دستگاه  احیای قلبی ،ریوی تمام اتوماتیک باقابلیت انجام خودکار تمام مراحل احیا و شناسایی جثه و احیای مادر باردار و مانیتورینگ شد.

وی در گفتگو با روابط عمومی بیان داشت : این دستگاه فقط توسط یک نفر کاربر روی مصدوم نصب میشود و بصورت سخنگو کاربر را راهنمایی میکند و بقیه مراحل احیاء قلبی و ریوی  باتوجه به فاکتورهای وزن ،جثه و برون ده قلبی و مانیتورینگ قلب ، اعمال و اکسیژن مورد نیاز را تامین میکند و نسبت  به علائم قلب، شوک خودکار میدهد و درصورت برگشت ضربان قلب ، ماساژ قطع و بیمار تحت مانیتورینگ قرار میگیرد. محمدرضا نوروزی تصریح کرد:دستگاه  قابلیت تماس تلفنی مستقیم با اورژانس را دارد و با توجه به ارسال آنلاین کلیه مراحل توسط دستگاه ثبت میشود.

وی در پایان خاطر نشان شد:این دستگاه برای اولین بار در دنیا به تنهایی بصورت تمام اتوماتیک در هر مکانی تمام مراحل احیا قلبی و ریوی را دقیق انجام و قابلیت پاییش داشته وتنها نیاز به یک کاربر دارد.

گفتنی است وی پیش از این موفق به ثبت اختراع دستگاه لارنگسکوپ یکبار مصرف باقابلیت ساکشن وتصویر همزمان مجاری تنفسی و لوله گذاری بدون خطا شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.