امروز ۲۴ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۸ ب.ظ
  • کد خبر: 26010
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۸ام اردیبهشت ۱۳۹۸
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: در طرح چادر به چادر حدود 636 نفر تحت پوشش قرار گرفتند و دارو‌های مورد نیاز آن‌ها به دستشان رسید.

دکتر کولیوند رئیس سازمان ارژانس کشور، درباره اقدامات تیم‌های اعزامی عملیات ویژه اورژانس کشور اظهار کرد: ۵ تیم عملیات ویژه اورژانس کشور برای خدمت رسانی به مردم سیل‌زده استان خوزستان اعزام شدند؛ این تیم طی ۴۸ ساعت گذشته روستا‌ها را از سوسنگرد تا بستان و تمامی خانواده‌های آسیب دیده ساکن این مناطق را به صورت چادر به چادر تحت پوشش قرار دادند.

وی ادامه داد: تیم‌های اعزامی شامل پزشک، پرستار و تکنسین‌های اورژانس بودند که برای خدمت رسانی همراه با اقلام دارویی به این مناطق اعزام و تعداد زیادی از مصدومان در این طرح مداوا شدند، مجموعا ۸ انتقال که ۴ نفر از آن‌ها مادران باردار بودند در این مناطق صورت گرفت.

دکتر کولیوند بیان کرد: روز گذشته روستا‌های اهواز تا سوسنگرد تحت پوشش این طرح قرار گرفت و فردا برای خدمت رسانی عازم روستای حمیدیه خواهند شد؛ در ۴۸ ساعت گذشته در طرح چادر به چادر حدود ۶۳۶ نفر تحت پوشش قرار گرفتند و دارو‌های مورد نیاز آن‌ها به دستشان رسید.

رئیس سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه چادر‌های ذکر شده و متعلق به عشایر منطقه و آسیب دیدگان سیل‌های اخیر است گفت: روستا‌های سگور، فریه، محمد، هوفلشمیز، سید ناصر، عصافره شرق، هوفل شرقی، هوفل سادات، هوفل علی آباد، چب نات شرقی بررسی شدند و تمام روستا‌های موجود در منطقه سوسنگرد تا بوستان تحت پوشش قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: پراکندگی موجود در چادر‌ها امر امدادرسانی را کمی مشکل کرده ، اقدامات انجام شده صرفا توسط تیم عملیات ویژه اورژانس کشور صورت گرفته است.

دکتر کولیوند یادآوری کرد: برخی از روستا‌های مناطق جنوبی کماکان با مشکلاتی مثل آب گرفتگی مواجه هستند و تیم‌های اورژانس کشور تا عادی شدن اوضاع در کنار مردم کشورمان خدمت رسانی خواهند کرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.