امروز ۲۸ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۳ ب.ظ
  • کد خبر: 26213
  • گروه : یزد
  • تاریخ انتشار: ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۸
پایگاه اورژانس هوایی یزد مجددا فعالیت خود را از سر گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس یزد، پایگاه اورژانس هوایی که در اوخر سال۹۵ افتتاح شد، پس از یک وقفه در فعالیت بالگرد، امروز ۱۰ اردیبهشت ۹۸ مجدداً فعالیت خود را از سر گرفت.

تمامی شهرستان های استان یزد دارای پد بالگرد بوده و بالگرد اورژانس مطابق ضوابط مربوطه خدمت رسانی به بیماران را در کوتاه ترین زمان ممکن بر عهده دارد.

این بالگرد جدید که به سازمان اورژانس یزد تخصیص یافته از پیشرفته‌ترین بالگردهای هوایی است که برای امداد رسانی به آسیب دیدگان جاده‌ای و برون شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. از ویژگی‌ها منحصر به فرد این بالگرد رونمایی شده، تجهیزات تخصصی برای بیماران و دستگاه‌های مخصوص احیاء بیمار و سریع و چابک بودن آن است.

لازم به ذکر است اورژانس هوایی در راستای ارائه خدمات بهینه به مصدومین جاده ای همزمان با طرح تحول سلامت در تمامی استان های کشور از جمله یزد مورد بهره برداری قرار گرفت و در این طرح، استان یزد با بهره گیری از یک فروند بالگرد امدادی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی که نیازمند انتقال فوری هستند را انجام می دهد، ضمن اینکه بیمارانی که دچار تظاهرات حاد قلبی و سکته مغزی شده اند و می بایست در کوتاه ترین زمان ممکن در مرکز استان یزد تحت درمان تخصصی قرار گیرند مشمول خدمت بالگرد می باشند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.