امروز ۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۰ ق.ظ
  • کد خبر: 26361
  • گروه : اردبیل
  • تاریخ انتشار: ۱۲ام اردیبهشت ۱۳۹۸
این مانور با مشارکت اورژانس 115 ، بیمارستانها و سازمانهای دخیل ، امروز دوازدهم اردیبهشت ماه در اردبیل برگزار شد.

‌‌‌‌‌‌‌مانور حوادث ترافیکی پر تلفات امروز پنج شنبه، دوازدهم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در ابتدای جاده روستای زرد آلو از توابع اردبیل با مشارکت سازمانها و ارگانهای دخیل برگزار گردید.

عادل صادقی مسئول EOC اورژانس ۱۱۵ استان و دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران افزود: همزمان با هفته بین المللی ایمنی راهها و به منظور حساس سازی سیاستگزاران و جلب مشارکت نهادهای مختلف و نیز با هدف تثبیت و افزایش آموزش های مدیریت صحنه و حوادث ترافیکی، اورژانس ۱۱۵ استان اردبیل اقدام به تدوین و طراحی سناریو مانور حوادث ترافیکی پر تلفات نمود.

صادقی با بیان اینکه بررسی میزان اثر بخشی و کارایی برنامه پاسخ به حوادث در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی، آشکار نمودن کارایی ها و ارزیابی کفایت تجهیزات و امکانات در حوادث از اهداف این مانور بود، در خصوص جزئیات اجرای این مانور افزود: شش بیمارستان فاطمی، امام رضا (ع)، سبلان( تامین اجتماعی)، علوی، بوعلی و امام خمینی (ره) همزمان با مدیریت مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس استان در این عملیات دخیل بودند که کار پذیرش و درمان مصدومان را انجام دادند.

مسوول EOC دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه این مانور بصورت کاملاً کلاسیک و واقعی اجرا شد از مشارکت نیروی انتظامی،پلیس راهور اردبیل،اداره کل مدیریت بحران استان،اداره کل پدافند غیرعامل،هلال احمر،آتش نشانی،پزشکی قانونی،سازمان بهشت زهرا،اداره کل راهداری و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی در این مانور خبر داد و از زحمات و هماهنگی های مناسب آنان تقدیر نمود.

صادقی مساعدت و پشتیبانی دکتر غریبانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان را در این مانور و برنامه های اورژانس ستودنی توصیف نمود و از برگزاری مانورهای فصلی جدید در سال ۹۸ خبر داد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.