امروز ۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۳۷ ق.ظ
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه چهارمحال و بختیاری از برگزاری اولین دوره ی کارگاه PHTM در شهرستان شهرکرد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در چهارمحال و بختیاری ،رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی گفت: اولین کارگاه آموزشی مدیریت پیش ‌بیمارستانی بیماران ترومایی (PHTM) با مشارکت مربیان سازمان اورژانس کشور در شهرستان شهرکرد برگزار شد.

فرامرز شاهین اظهار کرد: اولین کارگاه آموزشی مدیریت پیش‌بیمارستانی بیماران ترومایی (PHTM) به مدت ۲ روز  در دو نوبت صبح و بعدازظهر در شهرکرد برگزار شد.

وی افزود: در این دوره که با هدفِ ارتقای سطح دانش، نگرش و عملکرد پرسنل فوریت‌های پزشکی در برخورد با مصدومان ترومایی به صورت تئوری و عملی برگزار شد، ۲۴ نفر از پرسنل اورژانس ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال و بختیاری از شهرستان های استان شرکت کردند.

رئیس اورژانس بیان کرد: مباحث مختلفی چون تروما به سر و ستون مهره‌ها، قفسه سینه، شکم، لگن، اندام‌ها، مدیریت راه هوایی در بیماران ترومایی، کنترل خونریزی و شوک، نحوه برخورد با سوختگی ها، نحوه برخورد با کودک یا سالمندِ دچار تروما و ارزیابی بیمار ترومایی از عناوین مطرح شده در این دوره آموزشی بود.

شاهین خاطرنشان کرد: در کنار هر مبحث تئوری، یک برنامه عملی پیش‌بینی شده بود که در قالب ۴ ایستگاه مهارت آموزی، بیمارنماها براساس سناریوی از پیش تعیین شده برای بخش عملی گریم می‌شدند و اساتید در هر ایستگاه، شرکت‌کنندگان را برای انجام مهارت‌های استانداردِ برخورد با مصدومان ترومایی راهنمایی می‌کردند.

ایشان با اشاره به اینکه این دوره به صورت کشوری و براساس دستورالعمل ابلاغ شده از سوی سازمان اورژانس کشور برگزار شد، اظهار کرد: در پایان دوره، آزمون کتبی و عملی از شرکت‌کنندگان به عمل آمد و ۳ نفربرتر این دوره آقایان طاها خلیل مقدم،ایمان فرهمند و حسین صالحی معرفی و تشویق شدند.

انتهای پیام/.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.