امروز ۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۸:۲۹ ق.ظ
  • کد خبر: 26563
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۱۵ام اردیبهشت ۱۳۹۸
معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از ترخیص 120 دستگاه آمبولانس مدل بنز اسپرینتر از گمرک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر نوری در توضیح ۱۲۰ دستگاه آمبولانس که در چند روز اخیر از گمرک ترخیص شدند، اظهار کرد: این آمبولانس ها مدل بنز اسپرینتر تولید سال ۲۰۱۷ شرکت میزن آلمان هستند که دارای تجهیزات کامل مطابق استانداردهای روز تیپ B در دنیا هستند.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور افزود: ۴۰۰ دستگاه آمبولانس ما نزدیک به یک سال است که در پیچ و خم قوانین دست و پا گیر گمرک منتظر ترخیص هستند که بعد از رایزنی های لازم ۱۲۰ دستگاه آن ترخیص و ۲۸۰ دستگاه آن در انتظار ترخیص هستند.

وی درباره کمبود آمبولانس در کشور توضیح داد: حداقل ۱۵۰۰ دستگاه آمبولانس در سازمان اورژانس کمبود داریم که در چشم انداز آینده خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس را در برنامه داریم که اگر این اتفاق رخ دهد عمده مشکلات در این زمینه حل خواهد شد ولی همچنان در مراکز درمانی و بهداشتی با کمبود آمبولانس مواجه خواهیم بود.

دکتر نوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم های ظالمانه در خرید آمبولانس ها اثر گذاشته است؟ گفت: با اینکه آمریکایی بارها اعلام کردند تحریم‌ها علیه ایران، شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود، ولی تحریم ها در زمینه تامین آمبولانس ها مشکلات جدی به وجود آورده است که با پیش بینی های لازم موانع را از پیش روی برداشته ایم و واردات آمبولانس ها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.