امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰ ب.ظ
به مناسبت پنجمین هفته بین المللی ایمنی راه ها صورت گرفت؛ بازدید کودکان از مرکز اورژانس پیش بیمارستانی کرمان

در هفته بین المللی ایمنی راه ها بیش از 100 کودک با هدف آموزش و آشنایی از مرکز اورژانس پیش بیمارستانی کرمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس در مرکز کرمان، سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه به همت اداره آموزش و پژوهش این مرکز و همزمان با دومین روز از هفته بین المللی راه ها، بیش از ۱۰۰ کودک زیر ۱۰ سال از مرکز اورژانس پیش بیمارستانی کرمان بازدید کردند.

کودکان بازدید کننده ضمن آشنایی با اورژانس، آموزش های لازم در خصوص” نقش” آنها در جلوگیری از بروزحوادث ترافیکی نیز داده شد.

بر اساس آمار های موجود در سال ۹۷ بدلیل حوادث ترافیکی ۱۰۳۰ نفر کودک زیر۱۰ سال در ایران جان خود را از دست دادند!

مجمع عمومی سازمان ملل متحد تقریبا هر ۲ سال یکبار بر یک موضوع جدی در خصوص حوادث ترافیکی متمرکز می شود.(ایمنی راهها برای جوانان، ایمنی عابرین پیاده، ایمنی کودکان، مدیریت سرعت و راهبری)

پنجمین هفته بین المللی ایمنی راهها از ١۶ لغایت ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری (مصادف با ۶ تا ١٢ ماه می سال ٢٠١٩ ) با شعار “راهبری” و در قالب گسترش “مطالبه گری” است و راهبری یعنی توانایی تاثیرگذاری یا الهام بخشیدن به افراد برای دستیابی به یک هدف مشخص است و هر شخصی و سازمانی می تواند راهبر باشد.( دولتها، مجالس، شهرداری ها، جوامع مدنی، شرکتها، پلیس، مدارس، بنیادها خصوصی، اورژانس، آژانسهای بین المللی، انجمن ها…)

حوادث ترافیکی هشتمین علت مرگ در جهان و نخستین علت مرگ در گروه سنی ۵ تا ۲۹ سال محسوب می گردد. به همین منظورشما می توانید ضمن اطلاع رسانی و حساس سازی مسئولین و متولیان ایمنی راهها در سطح استان در خصوص اهمیت ایمنی راهها و مطالبه گری، در پاسخگویی دوسویه مردم و مسئولین مشارکت نمایید.

#راهبری

#مطالبه_گری_کودکان

#شما_میتوانید_ راهبر_ایمنی_راهها_باشید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.