امروز ۲ ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۰ ق.ظ

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز کهگیلویه وبویراحمد؛
جلال پورانفرد به تعداد ماموریت های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ در دی ماه اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۵۲۶ ماموریت در یک ماه گذشته انجام شد که از این تعداد ماموریت هزار و ۳۷۵ ماموریت شهری و و هزار و ۱۵۱ ماموریت جاده ای بوده است.
وی بیان کرد: تعداد ۳۹۴ ماموریت حوادث غیر مرتبط با حمل و نقل و ۵۳۴ ماموریت نیز حوادث مرتبط با حمل و نقل بوده است که نسبت به ماه قبل یعنی اذر ماه روند افزایشی داشته باست.
پورانفرد مصدومان مرتبط با حوادث حمل و نقل را ۶۸۵ مورد بیان کرد و گفت: از این تعداد مصدوم حوادث حمل و نقل ۲۳۱ مورد شهری و ۲۰۳ مورد جاده ای بوده است و مصدومان غیر مرتبط با حمل و نقل نیز ۱۹۹ مورد بوده که طبق امار مصدومان حوادث مرتبط با حمل و نقل کاهش و و غیر مرتبط با حمل و نقل افزایش داشته است.
وی افزود: در دی ماه گذشته ۲۸ نفر دچار مسمومیت با گاز منوکسید کربن شدند که نسبت به ماه قبل کاهش داشته است و تعداد مصدومان سایر مسمومیت ها ۱۰۰ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه در دی ماه غرق شدگی گزارش نشد گفت: در اذر ماه ۳ نفر دچار غرق شدگی شدند که که روند کاهشی را نشان می دهد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان افزود: تعداد احیای قلبی یا CPR های انجام شده در این ماه ۵ مورد بوده است که احیای قلبی سه نفر موفقیت آمیز بود و تحویل بیمارستان داده شد.
پورانفرد به تعداد فوت شدگان در اثر حوادث غیر تصادفی اشاره کرد و گفت: در دی ماه یک نفر حین انتقال فوت کرد و ۳۱ نفر نیز قبل از رسیدن آمبولانس در حوادث غیر تصادفی جان خود را از دست دادند که ۱۹ نفر شهری و ۱۲ نفر جاده ای بوده است.

وی گفت: در فوریت های تصادفی نیز در این یک ماه ۳ نفر قبل از رسیدن آمبولانس فوت کردند که نسبت به ماه قبل کاهش داشته است.
پورانفرد با اشاره به عدم همکاری برخی از مصدومان در محل حادثه با نیروهای اورژانس گفت: ۲۰ نفر در فوریت های غیر تصادفی و ۵۶ نفر در فوریت های تصادفی همکاری نکردند که از انها امضا اخذ شد.

وی با بیان اینکه دادن ادرس دقیق و صحیح برای نجات دادن جان بیماری که نیاز حیات دارد بسیار مهم است گفت: فوریت های فاقد مصدوم کاذب در دی ماه ۱۴۷ مورد و فوریت های ادرس اشتباه نیز ۵۳ مورد بوده است که هر دو نسبت به ماه قبل افزایش داشته است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان با بیان اینکه بالگرد های اورژانس استان در دی ماه ۱۳ ماموریت انجام داده اند گفت: از این تعداد ماموریت یک مورد تصادفی، یک مورد قلبی، ۳ مورد سکته مغزی، یک مورد زایمان، ۴ مورد شرکت در مانور و سایر موارد بوده است.

انتهای پیام/

http://www.emsnwes.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.