امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۲ ب.ظ
طبق بررسي انجام شده بيشترين تصادفات در مازندران روزهاي چهارشنبه ساعت ١٦ لغايت ٢٠ در حاشيه ٢٠ كيلومتري شهرها رخ ميدهد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژآنس کشور در مرکز فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دکتر یحیی صالح طبری به مناسبت هفته بین المللی ایمنی راهها با اعلام این مطلب گفت: امنیت راه و ترافیک، یکی از حوزه های مهم و اساسی نیازهـای جامعه بشری است و توجه بدان و اهتمام به تأمین آن ضرورتی غیر قابل انکار تلقی میشودو نقش سازمانهای همکار در حوادث ترافیکی بسیار قابل توجه میباشد.
وی با اشاره به بالا بودن میزان مرگ و میر در حوادث ترافیکی گفت، اینگونه حوادث، موجب ایجاد هزینه های ناخواسته برای جامعه همچون هزینه های درمانی –توانبخشی و درصورت رخداد مرگ و میر هزینه های بزرگ دیگری میگردد و نهایتاًاجتماع بصورت غیر مستقیم مواجهه با مشکلات روحی و روانی و از دست رفتن نیروی کار خواهد شد.
دبیر طرح جامعه کاهش حوادث ترافیکی در حیطه بهداشت و درمان همچنین ازمصرف مواد مخدر -عدم استفاده از کلاه ایمنی در موتور سواران-عدم استفاده از کمر بند ایمنی، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی – خواب آلودگی سرعت غیر مجاز -افراد مذکر جوان -مشکلات فرهنگی ) فرهنگ رانندگی – فرهنگ رعایت نکات ایمن،مصرف الکل و مصرف داروها را از عوامل موثردر بروز حوادث ترافیکی نام برد.
صالح طبری همچنین با اشاره به وجود ۴ محور مواصلاتی در استان به شناسایی نقاط حادثه خیز در این محورها گفت، باید با تعامل سایر سازمانهای همکار نسبت به کاهش مخاطرات در این نقاط اقدام گردد.

 

انتهای پیام//

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.