امروز ۲ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۷ ق.ظ
  • کد خبر: 27189
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۲۴ام اردیبهشت ۱۳۹۸
رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه در سال گذشته در سطح جهان آمار تلفات ترافیکی افزایش یافته بود،گفت: در نوروز امسال تلفات جاده ای و ترافیکی در کشور کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند، رئیس اورژانس کشور در مراسم هفته جهانی ایمنی راه که با حضور،دکتر صابریان، رئیس مرکز اورژانس تهران، مسئولان ارشد پلیس راهور، شهرداری، سازمان هلال احمر و دانشگاهیان در دانشکده سلامت و ایمنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، گفت:در سال گذشته در سطح جهان آمار تلفات ترافیکی افزایش داشته است،گفت:امسال در ایام نوروز تلفات جاده ای و حوادث ترافیکی کمتر شد.

وی ادامه داد:خودرو،جاده،انسان و محیط در وقوع حوادثی جاده ای نقش دارند.

رئیس اورژانس کشور  افزود: زمانی موفق هستیم که راننده ایمن تربیت کرده باشیم و جاده ها را ایمن کنیم ؛ضمن اینکه در کنار این موارد مهمترین موضوع توجه به موضوع آموزش است.

وی افزود: ایران توانست از آمار ۳۴ و نیم کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر به آمار ۲۰ کشته به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در جاده های کشور دست یابد اما همچنان باید بکوشیم تا از این آمار کاسته شود.

دکتر کولیوند یادآور شد: هم اکنون ۴۲ اورژانس هوایی (بالگرد) و ۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه آمبولانس در جاده های کشور فعال هستند و زمان رسیدن امدادگران به مصدومان متناسب با میانگین جهانی است اما می کوشیم این زمان به کوتاه ترین زمان ممکن برسد.

کولیوند با اشاره به برگزاری پنجمین هفته جهانی ایمنی راه ها گفت: امسال با هماهنگی خوب بین دستگاه ها به موفقیت های خوبی دست یافته ایم.

وی با اشاره به اینکه در گذشته ایران در گروه هشتم ایمنی جاده ها از نظر سازمان جهانی بهداشت قرار داشت، گفت: امسال با تلاش سازمان اورژانس کشور و ارایه آمارهای دقیق به سازمان جهانی بهداشت توانستیم در گروه الف قرار گیریم اما می کوشیم شرایط کشور در این زمینه ارتقا یابد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.