امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲ ب.ظ
  • کد خبر: 27408
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۸
آمار ها از افزایش ١٧ درصدی مصدومان حوادث ترافیکی خبر می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی وستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی لارستان،  از ثبت ١١۶۴٩ ماموریت در کارنامه‌ یکساله اورژانس ۱۱۵ لارستان خبر داد.

⭕️ به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس ۱۱۵ لارستان، وی با بیان اینکه ١٧۴۶ ماموریت از موارد ثبت شده در اورژانس به حوادث ترافیکی اختصاص دارد، گفت: خدمات ارائه شده به این مصدومین که در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی لارستان ثبت شده متاسفانه با رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده است.

⭕️ مسعود حاجی رجبی با اشاره به کاهش ۵ درصدی بیماران قلبی و ١٠ درصدی سکته های مغزی در امدادرسانی ها افزود: با وجود کاهش آمار امدادرسانی به بیماران قلبی اما کماکان این بیماران با ٨١٢ مورد اعزام، بیش ترین تعداد ماموریتهای غیر تصادفی را به خود اختصاص داده اند. بعد از آن نیز سقوط، بیماران تنفسی، زنان و زایمان و سکته مغزی به ترتیب بیشترین آمار دریافت خدمات را به خود اختصاص داده است.

⭕️ رئیس اورژانس پیش بیمارستانی لارستان در ادامه اذعان داشت: بالگرد اورژانس هوایی شهید قائدی نیز با انجام ١٣٨ ماموریت نقش به سزایی در کاهش زمان رسیدن بر بالین بیمار، انتقال به مراکز درمانی و بالتبع افزایش سرعت امدادرسانی ها را داشته است.

⭕️ رئیس مرکز اورژانس۱۱۵ در انتها اظهار داشت: در شش ماهه نخست امسال با برگزاری ۶٩ دوره و ارائه آموزش به ٢۴۴٧ نفر از کارکنان ادارات، ارگان ها و عموم مردم در حوزه های مختلفی از جمله احیای قلبی-ریوی، برق گرفتگی، غرق شدگی و غیره، همگام با سیاست های سازمان اورژانس کشور در جهت آموزش همگانی فعالیت های چشم گیری داشته تا علاوه بر ارائه خدمات درمانی با فرهنگ سازی صحیح و ارائه آموزش ها ساده به عموم مردم، صدمات ناشی از حوادث، اتفاقات و بیماریها را به حداقل برساند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.