امروز ۳ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳ ب.ظ
  • کد خبر: 27483
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۲۷ام اردیبهشت ۱۳۹۸
دكتر كوليوند در پيامى روز روابط عمومى را تبريك گفت.

به گزارش روابط عمومى سازمان اورژانس کشور؛دکتر کولیوند با صدور پیامى ٢٧ اردیبهشت “روز روابط عمومى و ارتباطات” را تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا را شاکریم که به ما نعمتهای بیکرانی عطا نمود که از جمله این نعمتها نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است که با نثار خون شهدای عزیز وجانفشانی بسیاری از رزمندگان جهادگر بدست آمده است ودراین ایام هرچند گاهی برای یاد آوری دست اوردهای انقلاب روزهای به مناسبتهای مختلف وبه نیکوئی نام گذاری شده است که از جمله این ایام روزارتباطات است
نامگذاری ۲۷ اردیبهشت ماه به نام ارتباطات و روابط‌عمومی گویای این مهم است که امروزه روابط عمومی نه به عنوان یک سامانه تشریفاتی و حتی اجرایی بلکه به عنوان یک سامانه مشورتی و مدیریتی و به عنوان عنصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی جایگاه ویژه‌ای دارد و بدون روابط عمومی هیچ فعالیتی به نحو شایسته انعکاس نمی‌یابد.
واکنون در عصری که آن را عصر دانایی نام نهاده اند، ارتباطات و روابط عمومی، عناصر کلیدی هستند که غفلت از این دو، ما را از دسترسی به دانایی دور می کند. نام گذاری روزی به نام ارتباطات و روابط عمومی که به مثابه آیینه تمام نمای انتظارات مردم از سازمان ها و نهادها عمل می کند ، بیانگر اهمیت و نقش والای این حرفه در دنیای ارتباطات است که به عنوان یک سامانه مشورتی و یکی از عناصر اصلی در ارتقا و پیشرفت هر سازمانی ، جایگاه ویژه ای دارد.
تفاهم اجتماعی از دیگر مفاهیم نوینی است که امروزه از عوامل تاثیر گذار درتوسعه جوامع انسانی محسوب می‌شودو پدید آوردن آن به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند تلقی می‌شود. در این میان روابط عمومی می‌تواند با زمینه سازی برای ایجاد تفاهم میان سازمان‌هاومخاطبان نقش کلیدی خود را ایفا نماید.
امروزه روابط عمومی و ارتباطات به مثابه بازوی فکری سازمان ها، نقشی حیاتی و بی بدیل در اجرای راهبردها و پیشبرد اهداف و برنامه های کلان دارد و با اطلاع یابی و اطلاع رسانی از مجرای رسانه، ارتباط دوسویه سازمان ها را با افکار عمومی و مخاطبان خاص و عام برقرار می کند و تعالی می بخشد. تعامل و ارتباط دوسویه با مخاطبان، از اصول اساسی هر سازمان و به عنوان یکی از عوامل مهم و تأثیرگذار در حیات اجتماعی آن به شمار می‌رود اما ارتباط صرفاً مبادله‌اطلاعات درباره‌ی واقعیت‌های سخت افزاری نیست. بلکه ارتباط به معنای‌تبادل‌افکار، احساسات، عقاید و تجربیات نیز هست و از منظر اجتماعی ارتباط بین اجزای جامعه رشد و بقای جامعه را تضمین می‌کند.
اکنون در دورانی که اطلاع‌رسانی در همه عرصه‌ها پیشتاز است،اهمیت جایگاه روابط عمومی، دوچندان شده است به گونه ای که موفقیت در عرصه سلامت وخدمات درمانی ونیزدرعرصه‌های مختلف، علاوه بر کارکنان سلامت مدیون عملکرد موفق روابط عمومی‌ آن است.
در پایان ضمن تشکر از زحمات همه همکاران عزیز و مسئولان گرانقدر روابط‌عمومی ، این روز را به همه این بزرگواران تبریک می‌گویم و امیدوارم با احساس مسئولیت، دلسوزی و خلاقیت بیشتری در جهت برآورده شدن اهداف نظام مقدسمان حرکت کنند.
از خداوند منان برای همکاران آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون را دارم.

دکتر پیرحسین کولیوند
رئیس سازمان اورژانس کشور

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.