امروز ۳۰ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۶ ق.ظ
  • کد خبر: 27830
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۳۱ام اردیبهشت ۱۳۹۸
رئیس اورژانس کشور در مراسم روز ملی اهدای عضو و بزرگداشت دکتر پورمند حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح امروز دکتر پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در مراسم روز ملی اهدای عضو بزرگداشت دکتر پورمند از فعالان و محققین برجسته پیوند اعضا در روز اهدای عضور حضور یافت.

رئس اورژانس کشور در این مراسم گفت: درست در چنین روز‌هایی بود که مجلس کشور دچار حادثه تروریستی بود و بدون شک اگر تلاش‌های دکتر پورمند نبود،‌ تعداد شهدا افزایش پیدا می‌کرد.

وی با اشاره اهمیت حضور این اساتید در جامعه پزشکی گفت: یکی از فعالیت‌هایی که اخیرا اورژانس کشور در همکاری با مرکز پیوند انجام می‌دهد بحث انتقال اعضاست؛ همان طور که می‌دانید در کم‌تر از یک ماه گذشته ۲ انتقال عضو که هر ۲ قلب بودند با همکاری مرکز پیوند اعضا و سازمان اورژانس کشور انجام شد.

کولیوند ادامه داد: هر ۲ این انتقال‌ها در سریع‌ترین حالت ممکن انجام شد؛ ساعت تعیین شده برای انتقال قلب سه ساعت است در حالی که با همکاری مسئولین مختلف ما قلب را در کم‌تر از یک ساعت به بیمارستان رساندیم.

رئیس اورژانس کشور تصریح کرد: سازمان اورژانس کشور آمادگی لازم را جهت همکاری با مرکز پیوند و انتقال اعضا دارد و همواره تلاش می‌کنیم تا در حفظ جان همراه مردم باشیم.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.