امروز ۱ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۲ ق.ظ
برخورد جدی با تخلفات آمبولانس های خصوصی و غیر مجاز در دستور کار دائمی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی مشهد

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: با همکاری دادستانی و پلیس راهنمایی و رانندگی طرح جمع آوری آمبولانس های غیر مجاز دائمی است و با هرگونه تخلف در این مورد برخورد می شود.
دکتر وفایی نژاد، در گفتگو با وب دا، با بیان اینکه از سال گذشته با هماهنگی پلیس راهنمایی و رانندگی و دادستانی برای جمع آوری آمبولانس های غیر مجاز اقدامات لازم انجام شده است، عنوان کرد: در مرحله اول هشت آمبولانس غیر مجاز شناسایی و به پارکینگ فرستاده شد تا مراحل قضایی از طریق دادستانی پیگیری شود.
وی با بیان اینکه در سطح شهر مشهد آمبولانس های خصوصی و فاقد استاندارد لازم شناسایی شدند، ابراز کرد: افرادی که صاحب آمبولانس های غیر مجاز بودند باید به دادستانی مراجعه می کردند و پس از گذراندن مراحل قضایی اگر تمایل داشتند که آمبولانس وارد چرخه فعالیت اورژانس شهری قرار بگیرد باید تجهیزات استاندارد را فراهم کرده  تا برچسب تایید وزارت بهداشت به آنها تعلق می گرفت.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه برخی از اوقات شاهد بودیم که فردی یک دستگاه ون خود را تبدیل به آمبولانس کرده بود که این آمبولانس ها از رده خارج شدند، اظهار کرد: علاوه بر برخورد با متخلفین، ارزیابی محسوس و غیر محسوس نیز از چند شرکت خصوصی که با اورژانس شهری همکاری می کنند ادامه دارد ودر صورت وجود تخلف با آنها برخورد می شود.
دکتر وفایی نژاد با اشاره به اینکه در حوزه تعرفه های خدمات نیز آیین نامه ای به آمبولانس های خصوصی داده شده و صاحبان آنها موظفند صرفا براساس آیین نامه از بیماران هزینه دریافت کنند، گفت: نرخ نامه باید همیشه همراه رانندگان آمبولانس ها باشد و اگر آمبولانس خصوصی بیشتر از تعرفه ها هزینه دریافت کرد و یا خدمات مناسبی به بیمار ارائه نداد، شهروندان می توانند با شماره تلفن ۱۹۰ تماس بگیرند و موضوع را اطلاع دهند تا با متخلفین برابر قانون برخورد شود.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه براین با پلیس راهور هماهنگ شده تا یک کارشناس همراه نیروهای بازررسی اورژانس قرار دهند تا اگر طی مسیری به آمبولانس متخلفی برخورد شد در همان محل برابر قوانین با راننده و صاحب آمبولانس برخورد شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.