امروز ۲۹ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱:۵۳ ق.ظ
  • کد خبر: 27911
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۲ام خرداد ۱۳۹۸
رئیس سازمان اورژانس کشور از ایجاد بستری مناسب برای افراد دچار مسمومیت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور درباره راه اندازی دیسپچ (مرکز مشاوره وارتباطات تخصصی) ویژه افراد دچار مسمومیت گفت: این دیسپچ با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، اورژانس، دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان حکیم ایجاد می شود.

دکتر کولیوند ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند.

وی درباره آموزش های لازم افراد حاضر در این مرکز گفت: تکنسین های مستقر بعد از آموزش های ویژه در زمینه مسمومیت و پزشکان متخصص بعد از طی دوره آشنایی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آمبولانس ها در این مکان مستقر خواهند شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: به محض اینکه کسی دچار علائم مسمومیت شود و درخواستی از ١١۵ کند بعد از رسیدن همکاران به آن محل و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله با این دیسپچ تماس می گیرند و تکنسین ها و متخصصان که به صورت ۲۴ ساعته حضور دارند به صورت تریاژ تلفنی به نیرو‌های آمبولانس ما می‌گوید که چه کاری را انجام دهند و راهنمایی های تخصصی ارائه می شود و به بیمارستان مربوطه اعلام می‌کنند که یک بیمار با این مشخصات در حال انتقال است و بیمار بدون اتلاف وقت و از همان لحظه آغاز و در صحنه تحت درمان قرار می گیرند.

دکتر کولیوند، دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشک فوق تخصص مسمومیت و تسریع در روند درمان بیماران را از مزایای این طرح دانست.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای این طرح کمتر از ۲ ماه آینده اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.