امروز ۳۰ ام دی ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۵ ق.ظ
کارشناسان تریاژ تلفنی اورژانس البرز در اردیبهشت ماه 98 به بیش از چهل و دو هزار تماس اورژانسی پاسخ دادند.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اورژانس البرز ، دکتر مهرداد بابایی گفت: در اردیبهشت ماه ۹۸ تعداد تماس تلفنی پاسخ داده شده توسط پرستاران تریاژ تلفنی اورژانس ۱۱۵ البرز در قالب ارائه مشاوره به بیماران و اعزام آمبولانس ، چهل و دو هزار و دویست و هشتاد و پنج تماس تلفنی بود و طی پاسخگویی به این تعداد تماس و پس از تریاژ و اولویت بندی صورت گرفته ،تعداد دوازده هزار و پانصد و هفتاد و چهار ماموریت نیز توسط تکنسینهای پرتلاش اورژانس انجام یافت .
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز افزود در جریان انجام این تعداد ماموریت ، هزار و ششصد و شصت و هفت مورد امداد رسانی به حوادث ترافیکی و ده هزار و نهصد و هفت ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومین حوادث غیر ترافیکی بود.
وی در ادامه گفت : تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ البرز بالغ بر پنج هزار و دویست و پانزده نفربوده و پنج هزار و پنجاه و پنج نفر نیز از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز در خصوص پایگاه هوایی اورژانس البرز اضافه کرد : در ماه گذشته اورژانس هوایی البرز با اعزام به سیزده ماموریت در شهرستان طالقان و محور کرج چالوس ، ۳۰ مصدوم بدحال را ضمن ارائه خدمات درمانی ویژه حفظ حیات به مراکز درمانی استان انتقال داد که از جمله آنها می توان به انتقال مصدومین بدحال حادثه انفجار در تونل اتوبان در حال احداث تهران شمال در حوزه تحت پوشش اورژانس مازندران اشاره کرد.
گفتنی است در اولین هفته از اردیبهشت ماه که مصادف با هفته جهانی سلامت بود ، اورژانس ۱۱۵ البرز با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز مشارکت داشته و با استقرار اتوبوس آمبولانس اورژانس بهمراهی تیمی از معاونت بهداشت در نقاط مختلف شهر کرج در تست رایگان غربالگری ایدز حضور فعال داشت. همچنین در روز جمعه ششم اردیبهشت ماه با استقرار در مصلی های نماز جمعه استان البرز در زمینه تست رایگان قند خون و فشار خون در خدمت نمازگزاران البرزی انجام وظیفه کرد.

 

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.