امروز ۱ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۰ ق.ظ
اورژانس مازندران در تعطیلات گذشته 2698 مورد ماموریت انجام داد

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور درمرکز فوریتهای پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران

دکتریحیی صالح طبری رییس مرکز فوریتتهای پیش بیمارستانی مازندران، امروز شنبه ۱۸ خرداد اعلام کرد: پرسنل اورژانس مازندران در این مدت ۸۷۵ مأموریت تصادفی انجام دادند که از این تعداد ۶۱۹ مصدوم به دلیل شدت جراحت به بیمارستان‌ها اعزام شدند و ۲۵ نفر دیگر نیز در محل حادثه کارهای درمانی آنها انجام شد
وی همچنین با ااعلام اینکه اوژانس مازندران در این مدت ۲۱ مأموریت ویژه تصادفی انجام داد، گفت که در این حوادث ۱۴۴ نفر مصدوم شده بودند.
مأموریت ویژه تصادفی به ماموریت‌هایی اطلاق می‌گردد که در آن حادثه رانندگی تعداد مصدومان آن پنج نفر به بالاتر باشد.
رئیس اورژانس مازندران همچنین تعداد مأموریت‌های غیر تصادفی در این تعطیلات را یکهزار و ۸۲۳ مورد اعلام کرد و گفت که در این مأموریت‌ها ۸۳۸ بیمار از طریق اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند.
صالح طبری بیماری های قلبی و تنفسی را بیشترین آمار مربوط به مأموریت‌های غیر تصادفی مازندران در این مدت عنوان کرد.
🚁🚁 هر روز یک پرواز بالگرد اورژانس
وی با اشاره به حجم بالای تردد در جاده‌های مازندران و ترافیک در مسیرهای منتهی به استان، گفت این مساله باعث شد تا در برخی مواقع بالگرد اورژانس به پرواز درآید تا خدماتدهی در اسرع وقت به مصدومان انجام شود.
رئیس اورژانس مازندران افزود: در این مدت چهار سورتی پرواز بالگرد اورژانس انجام شد و ۹ بیمار که بیشترشان مصدومان تصادفات جاده‌ای بودند از این طریق به مراکز درمانی منتقل شدند.
💢هوای آفتابی و دریای آرام باعث شد تا در تعطیلات چهار روزه اخیر، تعداد زیادی از هموطنان به مازندران سفر کنند به طوری که در این مدت علاوه بر حجم بالای ترافیک در جاده‌ها، حتی خیابان‌ها و مسیرهای منتهی به شهرها از جمله شهرهای ساحلی نیز با ترافیک پرحجم و سنگین مواجه شود.

 

انتهای پیام//

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.