امروز ۵ ام فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۷ ق.ظ
رییس سازمان اورژانس کشور در مراسم افتتاح ساختمان جدید مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: مرکز کرمان نیز یکی از بهترین مراکز ما در کشور است به طوری که ستاد هدایت، فرماندهی، آموزش و همه قسمت های یک مرکز فوریت های پزشکی را در یک جا دارد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی اورژانس کشور در مرکز کرمان، دکتر پیرحسین کولیوند افزود: به طور کلی دانشگاه علوم پزشکی کرمان یکی از موفق ترین دانشگاه ها بوده که حداقل در بحث اورژانس خود را به خوبی نشان داده است.

 وی گفت: مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور سال گذشته تبدیل به سازمان شد و همین ارتقا باعث افزایش کیفیت خدمات آن شده است.

وی افزود: در حوادث اخیر کشور، سازمان اورژانس کشور ثابت کرد که یکی از مراکز موفق وزارت بهداشت است.

وی در بیان مشکلات سازمان اورژانس کشور گفت: آمبولانس های ما باید جدید و بروز شوند و اتوبوس آمبولانس ها باید افزایش یابند و نیز اورژانس هوایی کشور باید تجهیز گردد.

وی همچنین نداشتن بیمارستان سیار را نیز از دیگر مشکلات مراکز اورژانس عنوان کرد. کولیوند یکی از اساسی ترین وظایف حاکمیت را بحث فوریت های پزشکی دانست و گفت: در بحث فوریت های پزشکی زمان اهمیت دارد و فعالیت های آن نیاز به سرعت عمل دارد.

وی گفت: همه پرسنل اورژانس کشور جزو ایثارگران و جهادگران هستند.

رئیس سازمان اورژانس کشور نوید داد: در بحث اورژانس خدمات جدیدی تحت عنوان برنامه ۲۴۷ در زمینه سکته های قلبی و مغزی شروع شده است که ان شالله در کرمان نیز آنها را آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: این خدمت به طوری است که از آنجا که شخصی دچار سکته قلبی شده باشد کمتر از دو ساعت فرصت دارد که به مراکز درمانی برسد، آمبولانس ها مجهز به دستگاهی می شوند که نوار قلب افراد گرفته می شود و همزمان توسط متخصص قلبی که دیسپیج مرکز حضور دارد مشاهده می شود تا درصورتی که نیاز باشد فرد دیگر به اورژانس نمی رود و مستقیم توسط امبولانس به مراکز درمانی فرستاده می شود.

وی ادامه داد: برای سکته های قلبی نیز در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شده است. در ادامه این مراسم دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: کارهای بهداشت و درمان در استان کرمان قابل تقدیر است و مسیر حرکت یک مسیر جهادی است که در استان فراهم شده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.