امروز ۴ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۳ ب.ظ
اورژانس گیلان در مسیر توسعه خدمت رسانی بهتر به هموطنان
image_print

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس ؛

همزمان با سفردکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس به استان گیلان ، ۷ پروژه  در اورژانس گیلان افتتاح شد .

امروز پنجشنبه ۶ تیر ماه ۹۸ ،با حضور دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور ، دکتر نوری معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس ، دکتر یوسف زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان ، دکتر پیمان اسدی رئیس مرکز اورژانس گیلان و جمعی از مسئولان و معاونان ، ۷ پروژه خدمت رسانی  اورژانس گیلان  اعم از مرکز پایش مراقبتهای درمانی “MCMC”  ، مرکز هدایت عملیات و مدیریت بحران EOC ،  اداره ارتباطات ،ساختمان های جدید پایگاه های اورژانس ۱۴ ، ۳۵ و ۵۶ در رشت و طرح تله کاردیو لوژی (۲۴۷ و ۷۲۴) افتتاح شد .

مرکز پایش مراقبتهای درمانی MCMC  اورژانس گیلان:

مدیریت،نظارت و ارائه گزارش در خصوص جابجایی تمامی بیماران در بین بیمارستان های دولتی ، خصوصی و … در استان گیلان به عهده این واحد است.

از دیگر فعالیت های این واحد نظارت ومدیریت بر تخت های عادی و ویژه بیمارستان های سطح استان گیلان است.

اجرای طرح ۲۴۷ در اورژانس گیلان

تله کاردیو لوژی (تله مدیسین) در راستای نجات بیماران قلبی که هر لحظه ممکن است دچار سکته حاد قلبی شوند راه اندازی شده است .

این طرح با تجهیز دستگاه های تله مدیسین در آمبولانس های اورژانس گیلان و ارتباط آنلاین با پزشک متخصص قلب مستقر در مرکز ارتباطات اورژانس گیلان و نیز پزشک متخصص قلب بیمارستان دکتر حشمت رشت آغاز بکار کرده است .

در تله مدیسین نوار قلب ۱۲ لیدی از طریق سامانه به وسیله کارشاسان اورژانس ۱۱۵ به پزشک متخصص قلب ارسال شده و بیمار مشکوک به سکته حاد قلبی به طور مستقیم با دستور پزشک متخصص قلب ، بدون تشریفات اولیه بیمارستانی به بخش کت لب بیمارستان منتقل می شود.

این طرح در تهران و برخی مراکز استانی اورژانس موجب نجات جان بسیاری از هموطنان شده است .

مرکز هدایت عملیات و مدیریت بحران

این بخش جهت هم افزایی بین دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس گیلان جهت مدیریت هر چه بهتر بحران های احتمالی در سطح استان راه اندازی شده است .

سال ۱۳۹۷  این مرکز به طور کامل در مرکز اورژانس گیلان جهت رصد حوادث بر اساس پروتکل ابلاغی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی شد .

 

اداره ارتباطات مرکز اورژانس گیلان

اداره ارتبطات مرکز اورژانس گیلان به منظور هدایت و مدیریت تماس های ورودی سامانه ۱۱۵ این استان تجهیز و راه اندازی شده است .

به طور میانگین ۴۵۳۰۰ تماس در ماه با اورژانس گیلان گرفته می شود که از این تعداد ۷۴۰۰ مورد جزو ماموریت های اورژانس ۱۱۵ قرار می گیرد و سایر موارد تماس های غیر اورژانسی محسوب می شود .

ساختمان های جدید پایگاه های اورژانس گیلان

ساختمان جدید ۳ پایگاه اورژانس در رشت جهت رفاه پرسنل و ارتقاء کیفیت خدمت رسانی به مردم شریف رشت افتتاح و مورد بهره برداری گرفته شد .

هزینه این پایگاه ها از منابع بودجه سازمان اورژانس کشور با مساعدت دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبلغی بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال پرداخت شد .

 

پی نوشت :

همه ساله مسافران زیادی از اقصی نقاط کشور و نیز گردشگران خارجی به این استان سفر می کنند و توسعه خدمات فوریتهای پزشکی در این استان کمک شایانی به ارائه این خدمات به هموطنان و گردشگران خواهد کرد .

 

عضو می شم

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.