امروز ۱ ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۴ ب.ظ
  • کد خبر: 31245
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۱۱ام تیر ۱۳۹۸
جلسه کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی با حضور رئیس سازمان اورژانس کشور و سرکنسولگر ایران در کربلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ امروز سه شنبه ١١تیرماه ١٣٩٨، جلسه کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی به ریاست دکتر کولیوند و با حضو آقای حسینیان، سرکنسولگر ایران در کربلا و دکتر اسدی لاری، مدیر کل محترم امور بین الملل وزارت بهداشت و نمایندگان محترم مرکز مدیریت بیماری ها، مرکز سلامت محیط و کار در سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

این جلسه با هدف برنامه ریزی اقدامات بهداشت و درمان در کشور عراق و مروری بر مفاد تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت ایران و عراق برگزار گردید. در این جلسه در خصوص اعزام نیروهای متخصص بهداشت و درمان، دارو و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، تجهیزات بهداشت محیط و لجستیک بهداشت و درمان به کشور عراق و استقرار درمانگاههای هلال احمر در مسیرهای بین شهری کشور عراق برنامه ریزی مقدماتی انجام گرفت.

در این جلسه مقرر شد به منظور پایش و مدیریت بیماری ها از کشورهای همسایه، ظرف یک هفته آینده، پروتکل مشترک معاونت بهداشتی و درمان تدوین گردیده و به منظور برنامه ریزی اجرایی در اختیار امور بین الملل وزارت بهداشت قرار گیرد.

گفتنی است؛ اجرای این پروتکل، گامی بزرگ در جلوگیری از شیوع بیماری ها در کشور ایران در مراسم اربعین و بعد از مراسم به همراه خواهد داشت.

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.