امروز ۲۷ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۴ ق.ظ
با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت؛
سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر دو روزه به استان کرمان سامانه دسترسی افراد کم شنوا و ناشنوا به خدمات فوریت های پزشکی را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز کرمان، وزیر بهداشت با حضور در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی کرمان، از ۷ دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر رونمایی کرد. از مجموع ۷ دستگاه آمبولانس، ۳ دستگاه بنز اسپرینتر کمک دار و جفت دیفرانسل و ۴ دستگاه بنز اسپزینتر ۳۱۵ است.

 برای خرید این تعداد دستگاه آمبولانس در مجموع ۷ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

 همچنین وزیر بهدشت سامانه دسترسی ناشنوایان به خدمات فوریت های پزشکی را در مرکز ارتباطات و دیسپچینگ اورژانس پیش بیمارستانی را افتتاح کرد.

 با افتتاح این سامانه شهروندان کم شنوا و ناشنوا می توانند بدون نیاز به برقراری ارتباط صوتی، ضمن درخواست  آمبولانس در مواقع ضروری، از ارائه مشاوره های پزشکی لازم در زمینه فوریت های پزشکی برخوردار شوند.

 رونمایی از دو کتاب “راهنمای برآورد مصدومان و گسیل منابع در زلزله” و ” ارزیابی خطر راههای استان کرمان” به انضمام چارچوب و استراتژی های سلامت محور کاهش خطر حوادث ترافیکی از دیگر برنامه های حضور وزیر بهداشت در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.