امروز ۱ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۲ ق.ظ
دکتر راستین گفت: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان در خردادماه امسال به ۲۲ هزار و ۲۳۳ عملیات امدادرسانی اعزام شدند و در جریان این ماموریت ها موفق شدند ۵۱ بیمار دچار ایست قلبی تنفسی را احیا کنند

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در سومین ماه از سال جاری ۱۱۰ هزار و ۴۶۲ تماس امدادخواهی با اورژانس ۱۱۵ استان برقرار شد که ۲۳ هزار و ۲۳۳ مورد از این تماس ها منجر به ماموریت شده است.

وی افزود: از مجموع ماموریت های انجام شده ۱۷ هزار و ۹۳۲ مورد شهری و ۴ هزار و ۳۰۱ مورد جاده ای بود؛ همچنین ۱۵ هزار و ۸۱۱ مورد غیرتصادفی و ۶ هزار و ۴۲۲ ماموریت مربوط به حوادث رانندگی بوده است.

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: تکنسین های اورژانس پیش بیمارستانی اصفهان در این عملیات های امدادرسانی ۱۵ هزار و ۲۰۶ بیمار و مصدوم را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه با آمبولانس به بیمارستان منتقل و ۳ هزار و ۷۷۳ نفر را به صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

دکتر راستین با اشاره به انجام ۲ ماموریت امداد هوایی در خرداد ماه، خاطرنشان کرد: تکنسین های فوریت های پزشکی اصفهان در ماه گذشته به ۵۴ ماموریت ویژه اورژانسی اعزام شدند و در ۵۱ ماموریت نیز موفق شدند بیمار دچار ایست قلبی تنفسی را احیا کنند.

وی ادامه داد: در آخرین‌ماه از بهار امسال ۲ هزار و ۵۱ بیمار قلبی، ۷۶۸ بیمار تنفسی، ۶۶۱ مصدوم ناشی از سقوط، ۶۳ بیمار با مشکل زنان و زایمان و ۱۵ غریق از خدمات فوریت های پزشکی در استان اصفهان بهره مند شدند.

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.