امروز ۲۷ ام تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۳۲ ق.ظ
اورژانس البرز تمام توان خود را برای نجات مصدومين حادثه ریزش غار يخ مراد به کار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی البرز ، دکتر مهرداد بابایی گفت : در پی گرم شدن هوا، ذوب شدن برفها و یخهای زمستانی کوه های البرز شدت می یابد ولی این فرایند طبیعی، ظهر روز جمعه ۱۴ تیرماه حادثه آفرید. در حادثه ریزش غار یخ مراد در منطقه آزاد بر جاده چالوس، دو خانم ۳۰ و ۳۴ ساله مصدوم شدند .
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز ادامه داد: تکنسین های اعزامی اورژانس البرز پس از ارائه خدمات درمانی پیش بیمارستانی لازم ، مصدومین را توسط دو دستگاه آمبولانس در منطقه ولایت رود به بالگرد اورژانس تحویل دادند. بدلیل شدت مصدومیت در اثر آسیبهای وارده به یکی از مصدومین،حین انتقال هوایی عملیات احیای قلبی و تنفسی انجام شده و مصدومین به بیمارستان البرز منتقل شدند.
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز همچنین افزود : اورژانس هوایی البرز تا ظهر روز جمعه، ۳ عملیات پرمخاطره را به انجام رساند.
در اولین عملیات که در اولین ساعت کاری پایگاه رقم خورد خانم باردار ۲۶ ساله ای به همراه نوزاد یک روزه خود با علائم زایمان پرخطر به مرکز فوق تخصصی زنان و زایمان در کرج انتقال یافت .
در عملیات بعدی نوجوان۱۴ ساله ای که در جاده چالوس در اثر سقوط از کوه دچار آسیب سر و ستون فقرات شده بود به بیمارستان البرز منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.