امروز ۲۵ ام آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۳ ق.ظ
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از افزایش سیزده درصدی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
image_print

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز نیشابور: در سه ماهه نخست سال جاری از سی و شش هزار و ۱۳۱تماس که  با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور برقرار شده، پنج هزار تماس مزاحمت تلفنی بوده است و شش هزار و ۶۵۱مورد نیز منجر به اعزام آمبولانس شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور از افزایش سیزده درصدی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی نیشابور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

دکتر قاسم مشارموحد گفت: از مجموع این ماموریت ها، چهار هزار و ۱۹۹مورد در مناطق شهری و دو هزار و ۴۵۲مورد در مناطق جاده‌ای بوده است .همچنین بیشترین تعداد تصادفات در ساعات ۱۲تا ۲ظهر و ۵بعد از ظهر تا ساعت ۱۹رخ داده است که بیشترین تعداد مصدومین در رنج سنی ۲۰تا ۳۰سال بوده است.

متخصص طب اورژانس ادامه داد: در این مدت واحد‌های عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی به دو هزار و ۱۶۵نفر در حوادث ترافیکی و چهار هزار و ۴۸۶نفر مصدوم غیر ترافیکی و بیمار خدمات درمانی ارائه نمودهاند.

رئیس اورژانس ۱۱۵نیشابور بیان نمود: تعداد چهار هزار و ۱۰۸نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند و ۸۵۷نفر بیمار و مصدوم نیز در محل حادثه پس از معاینه به صورت سرپایی درمان شده اند.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ادامه داد: در این مدت، شانزده مصدوم به کمک اتوبوس آمبولانس و ۲۲مصدوم و بیمارتوسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال داده شده اند.

وی بیان نمود: در سه ماهه نخست ۹۸بیش از ۶۵مورد استقرار جهت پوشش امدادی نماز جمعه، مسابقات ورزشی، مراسمات مذهبی و مانورها توسط پرسنل این مرکز صورت گرفته است.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی، متوسط زمان رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به صورت میانگین در حوادث شهری ۶.۲و در جاده ها ۱۲.۶ دقیقه ثبت شده است.

وی در پایان به این نکته اشاره نمود که در حال حاضر اورژانس ۱۱۵نیشابور با ۶پایگاه شهری، ۱۳پایگاه جاده ای و یک پایگاه اورژانس هوایی در حال خدمت رسانی شبانه‌روزی به همشهریان محترم می باشد.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.