امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶ ق.ظ
به‌منظور آشنایی با رویکردهای حرفه‌ای اورژانس پیش‌بیمارستانی و روش‌های مدیریت و کاهش زمان، در ارائه خدمات فوریت‌های پزشکی، کارگاه آموزشي فرايند عمليات اورژانس برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه این کارگاه آموزشی  در محل پایگاه آموزشی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی وبا حضور کارکنان محترم ستاد، دیسپچ، مرکز هدایت عملیات بحران و مسئولین پایگاه‌های اورژانس بیرجند برگزار شد.

دکتر سید محمدرضا حسینی، مدرس کارگاه، ضمن تأکید بر دیدگاه‌های حرفه‌ای کارکنان اورژانس ازجمله حساسیت و تفکر انتقادی، توجه به هشدارهای اولیه بیماری‌ها و مکانیسم آسیب، در نظر گرفتن هرگونه تهدید سلامتی به‌عنوان یک‌فوریت افزود با تعهد به پاسخگویی   و شفافیت می‌بایست فرهنگ‌ پاسخگویی در فوریت‌های پیش‌بیمارستانی نهادینه گردد. همچنین در این کارگاه ضمن تحلیل تاریخی مطالعات   در خصوص زمان پاسخ مناسب و تأکید بر نجات‌بخش بودن زمان پاسخ زیر ۴ دقیقه، روند گذار فوریت‌های پیش‌بیمارستانی استان از سیستم سنتی به NEW GENERATION ۹۱۱بررسی و نقش کاربرد کامل امکانات اتوماسیون عملیاتی اورژانس ازجمله مکان‌یابی محل تماس‌گیرنده و موقعیت آمبولانس‌ها، در دسترسی به جدیدترین رویکردهای ارائه خدمات فوریت‌های پیش‌بیمارستانی تشریح شد.

در این کارگاه مباحثی مانند اهمیت شاخص‌های زمانی در اورژانس پیش‌بیمارستانی، استفاده از استقرار داینامیک و کد شناور در حفظ پوشش فوریت‌های پزشکی هر منطقه، فرایند پاسخگویی به درخواست‌های کمک با استفاده از پروتکل‌های استاندارد و شیوه‌های نظارت سیستماتیک بر کلیه فواصل زمانی با استفاده از GPS و داشبورد نظارتی اتوماسیون عملیاتی اورژانس مورد برسی قرار گرفت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.