امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۹ ق.ظ
  • کد خبر: 33224
  • گروه : حوادث , یزد
  • تاریخ انتشار: ۲۹ام تیر ۱۳۹۸
به همت واحد آموزش سازمان اورژانس استان یزد
آموزش با سبکی متفاوت

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس استان یزد به نقل از واحد آموزش این سازمان ؛ اولین دوره کارگاه تخصصی اورژانس های زنان و زایمان به مدت زمان دو روز در تاریخ های ۲۵ و ۲۶ تیرماه جاری ، در سالن آموزشی مرکز ملی آموزش و مهارت آموزی پدافند غیرعامل کشور در حوزه CBRNE برگزار شد .

فاطمه منصوری کارشناس مسئول واحد آموزش سازمان اورژانس استان یزد ، ضمن اعلام این خبر در توضیحات تکمیلی افزود : این کارگاه با همکاری و تدریس مربیان و اعضای هیات علمی گروه مامایی دانشگاه علوم پزشکی یزد به مدت دو روز برگزار شد، در این دو روز اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان ، خونریزی ها ، مراقبت از مادر باردار و نوزاد تازه متولد شده و فوریتهای پزشکی در حاملگی های پرخطر ؛توسط مدرسین بصورت تئوری و عملی تدریس گردید .

تکنسین های اورژانس در کارگاه عملی در گروهای ده نفره با مهارت عملی گرفتن زایمان و انجام مراقبت های تخصصی در کابین آمبولانس آشنا شدند .

گفتنی است سازمان اورژانس یزد ، دارای مرکز مهارت های بالینی (skill lab) تخصصی فوریتهای پزشکی است . یکی از تجهیزات موجود در این مرکز  ، مولاژ مادر باردار است که فرآیند های مرتبط با زایمان طبیعی را برای تکنسین های اورژانس قابل تمرین می کند .

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.