امروز ۴ ام بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۵ ب.ظ
ems115-ilam
کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی 115 ایلام با حضور مهمانان وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور در مورخه 98/4/22 برگزار شد.
image_print

کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی در مرکز اورژانس پیش بیمارستانی ۱۱۵ ایلام در مورخه ۹۸/۴/۲۲ برگزار شد.

با حضور معاون عمرانی استاندار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی، مسئولان و مهمانان کشوری و وزارت بهداشت، مسئولان و نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی و مسئولان حوزه‌های مختلف دانشگاه؛ کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و ستاد اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز ایلام: در ابتدای این جلسه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام ضمن خیر مقدم به مدعوین و مهمانان وزارتی و کشوری و همچنین همکاران دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: اربعین حسینی بزرگترین تجمع معنوی بشری است که عظمت و اقتدار مذهب تشیع را به نمایش می گذارد.

دکتر محمد کریمیان افزود: استان ایلام به عنوان میزبان زائران اربعین حسینی در سال‌های اخیر، توانسته شایستگی خود را در عرصه خدمتگزاری به زائران نشان دهد.

وی بیان کرد: امسال نیز قطعاً با آمادگی بیشتر و تدارکات بهتر و ارائه برنامه های مناسب و قابل اجرا در کنار تجربیات سالهای گذشته؛ بهترین خدمات‌رسانی را ارائه خواهیم داد.

وی ادامه داد: جلسات کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی فرصتی است که در آن ها چالش ها، مشکلات و راهکارهایی برای رفع آنان در جهت تسهیل در ارائه خدمات به زائران ارائه می‌گردد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام در بخش دیگری از سخنان خود ضمن درخواست توجه ویژه وزارت بهداشت و مسئولان کشوری به حوزه سلامت استان ایلام یادآور شد: در ایام تردد زائران اربعین حسینی، جمعیت استان ایلام چندین برابر می شود لذا شایسته است که برای ارائه خدمات بهداشتی درمانی به این جمعیت عظیم؛ وزارت بهداشت توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات بهداشتی درمانی در سطح استان داشته باشد

در ادامه نیز معاون امور عمرانی استاندار ایلام ضمن خیر مقدم به مهمانان کشوری و وزارت بهداشت، به افزایش تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام نسبت به سالیان گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به لغو ویزا در ایام اربعین حسینی امسال، انتظار می رود که جمعیت بیشتری نسبت به سالیان اخیر از استان ایلام تردد نمایند.

مهندس احمد کرمی افزود: با توجه به لغو ویزا و افزایش شمار زائران و همچنین نزدیک شدن اربعین حسینی به فصل گرما در کشور عراق؛ سلامت زائران اصلی‌ترین اولویت ما است. لذا اهمیت کار دانشگاه علوم پزشکی ایلام در این ایام دوچندان می گردد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود به اقدامات و برنامه‌های پیش‌رو استان ایلام در ایام تردد زائران اربعین حسینی اشاره نمود و خواستار توجه بیشتر به استان ایلام در تمامی حوزه ها خصوصاً بهداشت و درمان از سوی مسئولان کشوری و وزارت بهداشت شد.

در ادامه این جلسه نیز دکتر سیف جانشین رئیس سازمان اورژانس کشور؛ دکتر نوری ساری معاون فنی و عملیات اورژانس کشور و دبیر کمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی مرکزی؛
دکتر محمد سرور رئیس اورژانس هوایی اورژانس کشور و نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت و EOC وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی؛ دکتر پژمان آقازاده جانشین معاونت فنی و عملیات؛ نوری زاد کارشناس ارتباطات رادیویی اورژانس کشور؛
خالدی مسئول EOC وزارت کشور؛
خانم دکتر امان‌الهی نماینده معاونت درمان؛
دکتر دادرس نماینده معاونت بهداشت مرکز مدیریت بیماری ها؛ دکتر منتظر خراسانی نماینده معاونت بهداشتی و دکتر توکلی نماینده سازمان هلال احمر کشور و دیگر مهمانان و مدعوین کشوری و وزارت بهداشت طی سخنانی ضمن تقدیر از تلاش و خدمات مسئولان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ایام اربعین حسینی، به بیان گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود پرداختند و ضمن بیان انتظارات خود از دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی در ایام اربعین حسینی؛ خواستار همکاری و تعامل هر چه بیشتر این دستگاه‌ها با حوزه سلامت استان شدند.

در بخش دیگری از این جلسه معاونین بهداشتی، درمان، رئیس فوریت‌های پزشکی استان، نمایندگان دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی به تشریح گزارشی از نیازمندیها، خدمات، برنامه ها و فعالیتهای سازمانی خود در ایام اربعین حسینی امسال پرداختند.

گفتنی است که در جریان این جلسه مواردی توسط حاضران پس از بحث و تبادل نظر، ارزیابی و بررسی شدند و برای اجرا در ایام تردد زائران اربعین حسینی، به عنوان مصوبه مورد تصویب قرار گرفتند.

انتهای خبر/.

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.