امروز ۲۹ ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸ ب.ظ
ادامه حضور نیروهای امدادی تا پایان عملیات جستوجو

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان،دکتر غفور راستین، مدیر این مرکز گفت: از ساعات اولیه وقوع سانحه سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در ارتفاعات کوه دنا، جلسه مدیریت بحران در بخشداری دناکوه از توابع شهرستان سمیرم با حضور مسئولان مربوطه برگزار شد.

وی افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم، تعداد ۲۲واحد امدادی از فوریت‌های پزشکی در قالب ۲۰دستگاه آمبولانس ، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه خودرو فرماندهی متشکل از ۵۰نفر پزشک ، کارشناس و تکنسین فوریتهای پزشکی از اورژانس در محل حادثه مستقر شدند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از مجموع این واحدهای امدادی، ۸کدِ عملیاتی در دامنه کوه و خودروی اتوبوس آمبولانس در دو راهی روستای کهنگان و بقیه در روستای بیده استقرار یافتند.

دکتر راستین خاطرنشان کرد: بالگرد امدادی اورژانس پیش‌بیمارستانی استان اصفهان نیز از روز دوم حادثه، در محل استقرار یافته و چندین مرتبه برای انجام عملیات تجسس برفراز کوه دنا به پرواز درآمد.

وی اظهار کرد: واحدهای عملیاتی فوریت‌های پزشکی اصفهان،   به ۲ نفر از خانواده‌های متوفیان و چندین بیمار بصورت سرپایی و انتقال به مراکز درمانی امدادرسانی کردند.

مدیر حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان با بیان اینکه محل سقوط هواپیما در ارتفاع چهارهزار متری کوه دنا بوده است، افزود: فاصله ۱۲ کیلومتری محل استقرار واحدهای امدادی تا مرکز بخش، صعب العبور بودن مسیر و سرمای شدید منطقه، شرایط سختی را برای تیم‌های امدادی ایجاد کرده است؛ اما تعدادی از واحدهای فوریت‌های پزشکی اصفهان و بالگرد اورژانس هوایی تا پایان عملیات همچنان در محل حادثه حضور خواهند داشت.

دکتر راستین یادآور شد: از ابتدای وقوع این سانحه، اتوبوس آمبولانس فوریت‌های پزشکی یاسوج و ۲۰ دستگاه آمبولانس و تیمهای پزشکی و نمایندگان اورژانس کشور نیز در محل حضور داشته‌اند تیمهای یاسوج برای ادامه امدادرسانی در شهر سی سخت از توابع یاسوج مستقر شده اند.

.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.