امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۸ ب.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
کمیته بهداشت و درمان اربعین کشور با حضور دبیر این کمیته در دانشکده علوم پزشکی آبادان تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان به نقل از خبرنگار وب‌دا از آبادان؛

در این جلسه دکتر شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اتفاقات پیشروی کشور موضوع اربعین است که باید با رفع نواقص گذشته و استفاده از تجارب سالیان قبل به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی ضمن تاکید بر مدیریت صحیح برای برنامه‌ریزی استقبال از زائران اربعین حسینی اضافه کرد: اقدامات لازم باید از امروز انجام شود که در همین راستا توجه ویژه به بیماری‌های واگیر، آموزش به زائران، موضوعات سلامت آب و غذا و بیماری‌های روده‌ای بسیار حائز اهمیت هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره لزوم آموزش مواکب قبل از دایر کردن و انجام آزمایش‌های صحت سلامت افراد موکب‌دار بیان کرد: در این مسیر باید سم‌پاشی اطراف موکب‌ها و دفع بهداشتی فاضلاب و زباله‌ها به صورت اکید در دستور کار کمیته اربعین قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به رایگان کردن ویزای اربعین استقبال بیشتری نسبت به سال‌های گذشته را شاهد خواهیم بود و باید تمام تلاش‌مان را بکنیم تا بدون اپیدمی بیماری زوار عزیز به زیارت کربلای معلی رفته و بازگردند.

در ادامه دکتر حسن نوری ساری، دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور نیز اظهار داشت: تشکیل مرکز عملیات اورژانس مشترک بین واحدها در این ایام ضروری است.

وی اضافه کرد: در ایام اربعین امسال باید توجه ویژه‌ای به جلوگیری از شیوع التور شود و در این راه باید ورودی‌ها به صورت دقیق کنترل شوند.

دبیر کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین کشور با تاکید بر تدوین برنامه عملیاتی اربعین گفت: بالگرد اورژانس در منطقه مستقر می‌شود و همچنین هواپیمای بال ثابت نیز در دزفول برای پوشش مناسب و اعزام متخصصان موردنیاز در صورت لزوم حاضر می‌شود.

وی بیان کرد: اورژانس پیش بیمارستانی برای اتوماسیون عملیاتی اورژانس کشور در ایام اربعین راه‌اندازی می‌شود و بخش عمده‌ای از بنرهای مسیر به آموزش‌ها و پیام‌های عمومی بهداشتی اختصاص پیدا کند.

در پایان این کمیته که مسئول بسیج جامعه پزشکی خوزستان نیز در آن حضور داشت در خصوص موضوع بیوتروریسم بحث و تبادل نظر انجام شد.

اعضای کمیته یادشده همچنین از شرایط کنونی مرز شلمچه و شرایط آمادگی این مرز برای استقبال از زائران اربعین حسینی بازدید کردند.

 

شایان ذکر است که این کمیته با حضور معاونین فنی و عملیات اورژنس کشور و تیم همراه بعلاوه معاونان و مدیران ارشد ستادی دانشکده علوم پزشکی آبادان تشکیل شد.

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.