امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷ ق.ظ
اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ضروریات اجتناب ناپذیر و مهم بهداشت و درمان منطقه

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در استان سمنان؛ساعت ۱۲:۱۵ تاریخ ۱۳مرداد۹۷ اولین مأموریت هلیکوپترآمبولانس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به منطقه لاسجرد برای انتقال مصدومین حادثه جاده ای انجام شد.

اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان در مدت یک سال استقرار، طی  ۱۶۷ ماموریت در مدت ۸۶۳۶ دقیقه پرواز ۲۴۵ مصدوم و بیمار را به مراکز درمانی دانشگاه انتقال داده. همچنین در این مدت ۱۸ ماموریت به منظور انتقال بیماران بین مراکز درمانی توسط پایگاه اورژانس هوایی دانشگاه انجام شده است.

دکتر دانایی، رئیس دانشگاه گفت: با توجه به وسعت استان سمنان و شرایط اقلیمی آن از جمله وسعت مناطق کویری، مناطق کوهستانی و جنگلی در شمال استان، راه های طولانی اصلی و فرعی، استقرار بیش از ۶۰۰ کیلومتر از دالان شرق به غرب کشور در استان، پراکندگی روستاها و شهرها، همچنین حادثه خیز بودن جاده های استان، استقرار اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان از ضروریات اجتناب ناپذیر و از نیاز های مهم بهداشت و درمان منطقه می باشد.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: در مدت یک سال استقرار اورژانس هوایی در دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان مأموریت های حیاتی و مهمی توسط هلیکوپترآمبولانس انجام شده و با تمام توان در انجام مأموریت های احتمالی تلاش خواهیم کرد.

دکتر اطهری، مدیر حوادث و فوریت های پزشکی و رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه گفت: هلیکوپترآمبولانس نقش اساسی در انجام مأموریت های دشوار و در مناطق سخت داشته و با کاهش زمان انتقال بیماران و مصدومان به مراکز درمانی، نقش مهمی در نجات جان بیماران و مصدومان خواهد داشت.

شایان ذکر است هلیکوپترآمبولانس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان علاوه بر ارائه خدمت به مردم منطقه و انجام مأموریت های محوله در حوزه سرزمینی تحت پوشش دانشگاه، با استقرار در استان ایلام به مدت ۱۲ روز و در استان خوزستان به مدت ۱۰ روز، نقش مهمی در مدیریت بیماران و مصدومین اربعین حسینی و حادثه سیل استان خوزستان ایفا کرده است.

 

انتهای پیام/.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.