امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۹ ب.ظ
به بهانه ی روز خبرنگار
تجلیل از خبرگزاری های فعال حوزه ی سلامت در حوادث و پدافند غیرعامل

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس استان یزد پنج شنبه ۱۷ مردادماه همزمان با سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری ایرنا در افغانستان و روز خبرنگار ، دکتر احمد دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد به همراه دکتر ابراهیم سلمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی با حضور در دو خبرگزاری فعال در حوزه ی خبر سلامت در حوادث و پدافند غیرعامل  ،از خبرنگاران فعال این عرصه تجلیل کردند .

احمد دهقان رئیس سازمان اورژانس استان یزد در جمع خبرنگاران سختکوشی ، تلاش و جدیت را لازمه ی شغل خبرنگاری دانست و افزود : سرعت ، دقت و صحت در خبر و اطلاع رسانی اخبار حوزه ی سلامت به مردم می تواند در سلامت و امنیت روانی جامعه کمک کننده باشد و جلوی شایعه پراکنی در جوامع را بگیرد که رعایت این مهم خود از اصول پدافند غیرعامل است .

رئیس سازمان اورژانس ۱۱۵یزد با تبریک روز خبرنگار گفت: حرفه خبرنگاری بسیار حساس و مهم است و آنها به عنوان یک هنرمند می توانند ظرفیت های جامعه را به تصویر بکشند. دهقان همچنین افزود: خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی در پی افزایش سطح آگاهی و توانمندی افراد جامعه تلاش های زیادی می کنند.وی نقش رسانه‌ها را در حوزه سلامت مهم خواند و اظهار داشت: خبرنگاران در انعکاس اخبار باید دقت لازم را داشته باشند و مطالب درست و صحیح در اختیار مردم قرار دهند.

وی اضافه کرد: یک خبرنگار با رعایت موازین اخلاقی به صورت حرفه‌ای، نقش محوری در ارتباط بین مردم و مسوولان را برعهده دارد و خبرنگاری پیش از آن که یک شغل باشد یک مسئولیت خطیر اجتماعی است که باید خبرنگاران و فعالان این عرصه نسبت به آن حساسیت و تعهد لازم را داشته باشند.

ابراهیم سلمانی مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز در این دیدارها  ضمن تشکر از تمامی خبرنگاران و تلاشگران حوزه ی خبر و اطلاع رسانی ، از آمادگی روابط عمومی دانشگاه در همکاری و تعامل هر چه بیشتر با خبرگزاری های استان خبر داد .

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.