امروز ۴ ام اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶ ق.ظ
اولین المپیاد علمی و مهارتی فوریت های پزشکی قطب ۶ آمایشی کشوری در زنجان با حضور معاون اورژانس کشور و با معرفی ده نفر برتر به کار خود پایان داد.
image_print

اولین المپیاد علمی و مهارتی فوریت های پزشکی قطب ۶ آمایشی کشور برگزار شد
اولین المپیاد علمی و مهارتی فوریت های پزشکی قطب ۶ آمایشی کشور بامعرفی ده نفر برتر به کار خود پایان داد اولین المپیاد علمی و مهارتی قطب ۶ آمایشی کشوری فوریت های پزشکی که در دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مدت دو روز از ۱۹ مرداد آغاز شده بود با حضور معاون اورژانس کشور و بامعرفی ده نفر برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش ستاد اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در زنجان؛ آیین اختتامیه اولین المپیاد علمی و مهارتی قطب ۶ کشوری فوریت های پزشکی؛ بعد از ظهر یکشنبه ۲۰مرداد برگزارشد.
دکتر اصغر جعفری روحی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان زنجان در سخنانی ضمن خیر مقدم گزارشی از روند اجرا و نحوه برگزاری این المپیاد ارایه نمود .
وی گفت: به دستور رییس اورژانس کشور المپیادعلمی و مهارتی در قطب های ده گانه کشور برگزار می شود و از هر قطب ده نفر در قالب تیم به المپیاد کشوری معرفی خواهند شد.
دکترجعفری افزود: در این دوره از رقابتها سعی بر این بود که آزمونها شبیه سازی آزمونهای المپیاد کشوری باشد. این دوره از رقابتها در مراحل علمی، عملی، مهارت رانندگی و آمادگی جسمانی در سه ایستگاه برگزار شد و نمره کل کسب شده  از هر ۴ مهارت جزو برگزیده ها انتخاب شدند.
وی اظهار امیدواری کرد تیم برگزیده این دوره المپیاد در شان و منزلت قطب ۶ در المپیاد کشوری حاضر شوند.

دکتر حسن نوری معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور نیز ضمن پاسداشت یاد و خاطره شهدای اورژانس تصریح کرد: اورژانس پیش بیمارستانی تنها مرکزی است که همیشه در صحنه است و بدون هیچ حامی و پشتیبان فیزیکی انجام وظیفه می کند وی افزود : هر کدام از ماموریتها یک خاطره برای پرسنل است و پرسنل اورژانس در سخت ترین لحظات شادی و غم همراه بیماران و مصدومان هستند.
معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه خدمت رسانی با کیفیت نیازمند دانش است افزود : بدون دانش خدمت مناسب اراپه نخواهد شد و با دانش خدماتی در اورژانس پیش بیمارستانی ارایه می شود که شاید ارایه آن در بیمارستان و بعد از آن امکان پذیر نباشد.
وی افزود ؛ علاوه بر دانش داشتن مهارت، آمادگی جسمانی و سلامت روانی و روحی نیز دست به دست هم می دهند تا خدمات بهتر و با کیفیتی ارایه شود.

دکتر پرویز قزلباش رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز با بیان اینکه اورژانس با همه سختیها در سلامت مردم از گذشته تا به امروز قدم های موثری برداشته اضافه کرد: در گذشته مانند امروز این سازمان یافتگی و حرفه ای گری و توجه به توانمندی و آموزش به صورت هماهنگ در سراسر کشور وجود نداشت.
دکتر قزلباش نیروی انسانی را بزرگترین سرمایه هر سازمانی عنوان نمود و تصریح کرد؛ نیروی انسانی باید به تدریج با آموزش توانمند شود و با استفاده از تجربیات ارزشمندی که کسب می کند برای حفظ و ارتقا مهارت و توانایی ها تلاش نماید.
وی افزود : دراستان ۵۴ پایگاه اورژانس فعال است و ۴۵ آمبولانس جدید منطبق بر تکنولوژی نیز وارد ناوگان شده است و در سطح بالا یک تیم هماهنگ با فکر و با برنامه کار اورژانس را پیش می برند و در نتیجه مردم می توانند از خدمات با کیفیت بالا و سریع تر بهره مند شوند .
در پایان این آیین ضمن تقدیر از پیشکسوتان از پرسنل برتر اورژانس استان و المپیاد با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تقدیر به عمل آمد.
گفتنی است؛ مراسم اختتامیه المپیاد علمی و مهارتی فوریتهای پزشکی با برنامه های متنوعی چون خاطره گوپی، موسیقی و مسابقه همراه بود.

اسامی نفرات برتر به ترتیب امتیاز کسب شده

۱-مهدی زمانلو – مرکز اورژانس زنجان(نفر اول مشترک)

۱-علی اصغر کرمی رجب پور- مرکز اورژانس قزوین(نفر اول مشترک)

۲- فاتح رحمانی- مرکز اورژانس زنجان

۳- محمود بهمنی- مرکز اورژانس زنجان

۴- علی معین-مرکز اورژانس اراک

۵- جعفر شهباز پور- مرکز اورژانس قم

۶- محمد علی اصلانی- مرکز اورژانس زنجان

۷- محمد سلمانی- مرکز اورژانس قم

۸- منصور اجاقلو- مرکز اورژانس زنجان

۹- امیر اولاد حیات– مرکز اورژانس قزوین

عضو می شم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.