امروز ۱ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱:۱۳ ق.ظ
نقش مؤثر اورژانس پیش بیمارستانی البرز در اولین سمپوزیوم علمی تازهای سندروم حاد کرونری تبیین شد.

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز ، دکتر مهرداد بابایی گفت : اولین سمپوزیوم علمی تخصصی با موضوع تازه های سندرم حاد کرونری صبح امروز پنجشنبه ، ۲۴ مردادماه در محل دانشگاه علوم پزشکی البرز برگزار شد .
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود : در این سمپوزیوم علمی ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی البرز آقای دکتر حسین کریم گفت :یکی از موضوعات مهم در خصوص بیماران قلبی عروقی آگاه سازی و اطلاع رسانی به بیماران و اطرافیان می باشد که در بروز مشکلات قلبی چه کاری را انجام دهند و یا چه عواملی خطرات را تشدید خواهد کرد.
وی ادامه داد : در این سمپوزیوم موضوعات نحوه برخورد با بیمار مبتلا به درد قفسه سینه در اورژانس ,اقدامات ضروری تیم اورژانس پیش بیمارستانی در برخورد با بیماران سندرم حاد کرونری ,استراتژیهای درمانی و مداخلات درمانی به ترتیب توسط اساتید دکتر فاطمه صحتی ,دکتر مریم فدایی دشتی ,دکتر مهرداد بابایی , دکتر رضا رحمانی ,دکتر شهروز یزدانی و دیگر اساتید ارایه شد.
گفتنی است رئیس اورژانس پیش بیمارستانی البرز، دکتر مهرداد بابایی در تبیین نقش مؤثر اورژانس پیش بیمارستانی در ارتباط با مشکلات قلبی عروقی به معرفی واحدهای مختلف فعال مرکز فوریتهای پزشکی اشاره داشتند.
ایشان در مورد نحوه دریافت ماموریت از طریق پرستاران مجرب تریاژ تلفنی، انتقال آدرس مربوط به بیمار با مشکل قلبی عروقی به دیسپچ و اعلام ماموریت به واحدهای عملیاتی و انتقال بیماران به نزدیک ترین و مناسبترین مرکز درمانی با توجه به تخصص مورد نیاز اشاره کردند.
ایشان در ادامه به ارائه آمار بیماران قلبی گیرنده خدمت از اورژانس پیش بیمارستانی البرز و نیز انتقال بیماران قلبی و کد ۲۴۷ با بالگرد اورژانس هوایی البرز پرداختند.
در بیانیه پایانی مصوب شد با همکاری گروه قلب استان البرز نسبت به اجرای کامل کد ۲۴۷ و تدوین پروتکل های مورد نیاز جلساتی برگزار گردد.
همچنین درخصوص تدوین زون بندی بیمارستان های استان و تعیین یک مرکز قلب در هر زون با مشارکت اورژانس پیش بیمارستانی البرز ،معاونت درمان و گروه قلب تصمیماتی اخذ و اجرایی گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.