امروز ۲۶ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹ ب.ظ
  • کد خبر: 36041
  • گروه : گیلان
  • تاریخ انتشار: ۴ام شهریور ۱۳۹۸
کارگاه آموزشی اورژانس هوایی توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان با همکاری اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور در رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان؛

کارگاه آموزشی اورژانس هوایی توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان با همکاری اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور باحضور بیش از ۲۵۰ پرسنل اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و سایر ارگان های همکار راس ساعت ۹ صبح برگزار شد.

دکترپیمان اسدی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی گیلان ضمن عرض خیر مقدم به حضار در خصوص لزوم راه اندازی امداد هوایی در استان گیلان صحبت کرد.

وی گفت:با نظر مساعد ریاست اورژانس کشور و ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان یک دستگاه هلیکوپتر برای استان گیلان در نظر گرفته میشود. این رویداد مهم با عنایت به فراهم آوری زیر ساختهای لازم و ضروری جهت امدادهوایی محقق خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد درچند سال اخیر با اقدامات انجام یافته چند پد فرود هلیکوپتر دراستان گیلان ساخته شده است و با تامین اعتبارات لازم روند مجهز شدن به امداد هوایی در استان سرعت بیشتری خواهد گرفت.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان  و مدیر کل بحران استان نیز در این کارگاه  از لزوم راه اندازی اورژانس هوایی سخن گفتند.

دکتر محمد سرور رئیس اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس کشور و هیات همراه مباحث تخصصی را ارائه دادند.

ضمن ارایه مطالب و‌ مباحث آموزشی  مرتبط بر رعایت ایمنی  پرواز  تاکید کرد و با آموزش نکات مهم در مواجهه با حوادث و بحرانها و همچنین انتقال بیماران در ماموریتهای هوایی نکات زیر را بصورت علمی و عملی توضیح دادند.

از مباحث عنوان شده در این کارگاه می توان به ضرورت و اهمیت اورژانس هوایی، آشنایی با کد ۳۵۰ و شرح وظایف آن، آشنایی بااصول حفاظت در مواجهه با مخاطرات عملیات هلیکوپتری، آشنایی با سیتم ایمنی کلیات و آشنایی با عملکرد بالگرد و شرح وطایف انها اشاره کرد.

 شرکت کنندگان در این کارگاه مدیر کل بحران استانداری، مدیر کل فرودگاه استان، فرماندهی پلیس راه استان، معاونت درمان ، مدیریت روابط عمومی دانشگاه،مدیر دفتر پرستاری،ریاست بیمارستان ۱۷ شهریور، مسئولین و مدیران بیمارستانی و ستادی، پرسنل فوریتهای پزشکی و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور داشتند.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.