امروز ۲۴ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸ ب.ظ
محسن افتخاری معاون اجرایی فوریت های پزشکی استان اصفهان از هدف گذاری برای ساخت پد فرود بالگرد امداد هوایی اورژانس پیش بیمارستانی در ۴۰ نقطه از این استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی سازمان اورژانس کشور در مرکز اصفهان، محسن افتخاری اظهار کرد: از ابتدای فروردین ماه امسال تاکنون، بالگرد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان ۱۴ بار به پرواز درآمد و ۳۳ مصدوم شامل ۱۸ زن و ۱۵ مرد را به بیمارستان منتقل کرد.
وی افزود: از مجموع این ماموریت ها، ۹ مورد برای امدادرسانی به مصدومان حوادث رانندگی و ۵ مورد حوادثی همچون تیرخوردگی و سقوط بوده است.
معاون اجرایی فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: در این مدت بیشترین ماموریت امدادهوایی با ۴ مورد مربوط به شهرستان چادگان و پس از آن شهرستان‌های اصفهان، شاهین شهر و میمه، اردستان و خوانسار هر کدام با ۲ مورد پرواز بوده است.
افتخاری در ادامه با اشاره به هدفگذاری برای ساخت پد بالگرد در ۴۰ نقطه از استان اصفهان، گفت: این پدها با هدف ایجاد نقاط ایمن برای فرود بالگرد اورژانس هوایی در سراسر استان و انتقال مصدومان حوادث به بیمارستان هدف گذاری و جانمایی شده اند.
وی افزود: تاکنون ۵ پد فرود بالگرد تکمیل و آماده بهره برداری شده است که این پدها در بیمارستان الزهرا (س) اصفهان و ۹ دی خمینی شهر به همت بیمارستان، شهر حسن آباد توسط شهرداری، شهر کهرویه شهرضا به همت اداره گاز و بزرگراه نطنز توسط اداره راه و بزرگراه ها ساخته شده است.
معاون اجرایی مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان یادآور شد: عملیات زیرسازی و آماده سازی ۱۰ پد فرود بالگرد نیز آغاز شده و درحال اجراست.
وی تصریح کرد: این پدها در شهرهای میمه، هرند، پادنا سمیرم، رامشه شهرضا، فریدون شهر،‌ خوانسار، اردستان و بیمارستان فاطمه زهرا (س) نجف آباد، بیمارستان شهرضا و بیمارستان شهدای لنجان در حال ساخت هستند که هزینه آنها از سوی شهرداری ها، بیمارستان ها و خیرین تامین‌ می شود.
گفتنی است، پدهای اردستان و شهر هرند خیرساز هستند.

 

 

انتههای خبر/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.