امروز ۲۴ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۴ ب.ظ
آئین بهره برداری از 17 دستگاه تله کاردیوگرام در فوریت های پزشکی با حضور سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان به همراه معاون دانشجویی فرهنگی، مدیران روابط عمومی و اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث و جمعی از کارشناسان و تکنسین های فوریت های پزشکی در بیمارستان توحید سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور در مرکز کردستان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مراسم ضمن بیان ضرورت توسعه و تجهیز اورژانس دانشگاه، گفت: هم استانی های عزیزمان لایق دریافت بهترین، با کیفیت ترین و به موقع ترین خدمات سلامت هستند که در این راستا امروز از ۱۷ دستگاه تله کاردیوگرام برای استفاده در اورژانس دانشگاه رونمایی می گردد.

دکتر وحید یوسفی نژاد با اشاره به اینکه تله کاردیوگرام برای مانیتورینگ قلبی از راه دور کاربرد دارد، ابراز داشت: این دستگاه ها که در آمبولانس های فوریت های پزشکی پایگاه های شهری و جاده ای سنندج و مرکز موچش نصب می گردند دارای قالیت هایی از قبیل گرفتن نوار قلب، فشار خون و ضربان قلب هستند.

وی توضیح داد: با استفاده از سیستم تله کاردیوگراف می توان به صورت آنلاین اطلاعات نوار قلب بیمار را به پزشک متخصص قلب ارسال نموده و سپس در همان لحظه پزشک دستورات درمانی و مشاوره لازم را به تکنسین حاضر بر بالین بیمار ارائه نماید.

سرپرست دانشگاه گفت: بهره برداری از این دستگاه ها شانس بقا و حفظ جان بیماران و مصدومین را افزایش داده و نیز خدمات در زمان کوتاه تری ارائه می گردد که ان شاالله در آینده ای نزدیک در کلیه شهرستان های استان بکارگیری خواهد شد.

گفتنی است، برای خرید و راه اندازی این دستگاه ها جمعا بالغ بر سه میلیارد ریال هزینه صرف شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.