امروز ۳۰ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۹ ق.ظ
  • کد خبر: 36540
  • گروه : حوادث
  • تاریخ انتشار: ۱۱ام شهریور ۱۳۹۸
پروتکل های فرآیندی و کمکهای اولیه ویژه مدارس تدوین شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ جلسه تدوین پروتکل های فرآیندی و کمکهای اولیه ویژه مدارس با حضور دکتر میرکتولی، معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی سازمان اورژانس کشور تشکیل شد.

خانم دکتر میرکتولی معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور در این جلسه گفت: دانش آموزان قسمت زیادی از جمعیت را تشکیل می دهنـد و بـه دلیـل کامـل نشـدن مهارتهـا و شرایـط سنـی آسیـب پذیـر در معرض ابتلا به بیماریها و حوادث و سوانح غیرعمد می باشند و بنابـراین توجه به پیشگیری و تامین سلامت ، در ارتقاء سطح بهداشت جامعه و همچنین کشور نقش اساسی خواهد داشت.

وی افزود:در این میان مدیران، معلمین و متولیان بهداشت مدارس نقش بسیار با اهمیتی بر عهده دارند تا بتوانند با تشخیص سریع، آسیب ها و عوارض ناشی از بیماری ها و حوادث دانش آموزان را شناسائی کرده و اقدامات کمکهای اولیه پزشکی و فرآیندی موجود را اجرا نمایند.

معاون آموزش، پژوهش و برنامه ریزی سازمان اورژانس کشور  تاکید کرد: بنابراین سرمایه گذاری جوامع در امر سلامت و آموزش دانش آموزان امری زیر بنائی تلقی می گردد که با همکاری دستگاههای مختلف و تدوین دستورالعمل ها و پروتکل های استاندارد پزشکی و مدیریتی می توان در این مهم گام نهاد.

وی افزود: امیدواریم با کمک همه دستگاههای همکار، در آینده نزدیک پروتکل های فرآیندی و کمکهای اولیه حوادث و بیماری های اورژانسی تدوین و جهت اجرا به مدارس سراسر کشور ابلاغ گردد.

به همین منظور طی همکاری های تنگاتنگ سازمان اورژانس کشور با اداره سلامت کودکان معاونت بهداشتی و همچنین اداره کل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، پروتکل های فرآیندی و کمکهای اولیه تدوین می شود.

در اولین گام از تدوین این پروتکل ها کارگاه هم اندیشی آن با همکاری وزارت بهداشت، سازمان اورژانس کشور، دانشگاههای علوم پزشکی و وزارت آموزش و پرورش در حال برگزاری است. این کارگاه دارای ۴ دستور کار که چهارچوب الویتها،آموزش، نقش ها و الزامات و موانع اجرایی طی کار گروهی مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.