امروز ۵ ام اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۵ ق.ظ
سازمان اورژانس 115 بابل هم برای کاهش در سهم صدمات در مدارس سطح شهرستان بابل اموزش همگانی

به گزارش روابط عمومی و سازمان اورژانس کشوردر مرکز بابل ،یک عصر شادی یک عمر پشیمانی

 

یک عصر شادی یک عمر پشیمانی چهارشنبه آخرسال هرچند رسمی قدیمی ایرانی است که قبل از نوروز برگزار می‌شود اما چند سالی است که به یکی از روزهای پرحادثه ایران تبدیل شده؛ با تغییر فرهنگ چهارشنبه سوری جشن ساده و ایرانی گذشته جای خود را به انفجار انواع مواد محترقه بی‌خطر و پر خطر داده تولید کشورها دیگر و بجای برنامه‌ها و آداب و رسوم کهن صداهای مهیب و آزار دهنده همه جا را پر کرده است.موجب رنجش و سالمندان و افراد آسیب پذیر و صدمات جبران ناپذیر نوجوان وجوان جامعه خواهد گردید.

حوادث ناشی از این آتش بازیها گاهی آنچنان به جان کودکان و نوجوانان می ‌افتد که سالهای سال آثار آن نه تنها از چهره که از یاد و خاطره افراد پاک نمی‌شود، این درحالیست که با کنترل و آگاهی بخشی و نظارت خانواده‌ها می‌توان آسیب‌های چهارشنبه آخرسال را کاهش داد.

دانش‌آموزان از نگهداری مواد محترقه و منفجره خودداری کنند . همچنین خانواده‌ها مراقب کودکان و نوجوانان خود باشند و با آگاهی دادن آنها را از خطرات مواد محترقه مطلع کنند. سازمان اورژانس ۱۱۵ بابل هم برای کاهش در سهم صدمات در مدارس سطح شهرستان بابل اموزش همگانی را مانند سالهای قبل از هفته قبل شروع کرده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.