امروز ۳۰ ام شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۷:۴۴ ق.ظ
انجام بیش از یک هزار و ۴۰۰ ماموریت اورژانس ۱۱۵ در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی

مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی یک هزار و ۴۹۳ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در مشهد انجام شد.

دکتر رضا وفایی نژاد در حاشیه بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد از مراکز (MCMC و EOC) دانشگاه در گفتگو با وب دا با بیان اینکه طی این دو روز ۵ هزار و ۲۳۳ تماس با مرکز حوادث و فوریت های پزشکی گرفته شد خاطر نشان کرد: از این تعداد یک هزار و ۴۹۳ مورد منجر به اعزام آمبولانس شد که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد یافته است.

وی تصریح کرد: از مجموع ماموریت های اعزامی ۷۶۳ نفر به مراکز درمانی اعزام شدند که این میزان نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد رشته یافته است.

دکتر وفایی نژاد تصریح کرد: در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ناوگان خودرویی خود شامل انواع آمبولانسهای اورژانس و همچنین تکنسینهای فوریتهای پزشکی را برای ارائه خدمت به عزاداران حسینی در مشهد بسیج کرده بود.

مدیر حوادث و فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۳۲ دستگاه آمبولانس، موتورآمبولانس و اتوبوس آمبولانس اورژانس ۱۱۵ همزمان با روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در مسیرهای منتهی به حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مستقر شدند و به مجاوران و زائران بارگاه منور رضوی خدمات ارائه دادند.

دکتر رضا وفایی نژاد افزود: علاوه بر آمبولانس ها، سه موتورآمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس در ۲۸ نقطه اطراف حرم مطهر رضوی برای امدادرسانی به حوادث احتمالی و ارائه خدمات به زائران و مجاوران استقرار خواهند یافت. پایگاههای اورژانس ۱۱۵ در اطراف حرم مطهر رضوی با همکاری دارالشفای حضرت رضا(ع) و پدافند غیرعامل آستان قدس رضوی طی ایام تاسوعا و عاشورای حسینی فعالیت داشتند.

وی افزود: این مرکز در روزهای اربعین حسینی، و سه روز پایانی ماه صفر برنامه ریزی های ویژه ای را برای خدمات رسانی مطلوب به زائران و مجاوران رضوی در دستور کار دارد.

دکتر بدیعی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در روز عاشورای حسینی با حضور در مراکز (MCMC و EOC) ضمن بررسی روند خدمات رسانی، گزارشی از اقدامات انجام شده دریافت کرد.

همچنین در این دو روز مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت مستمر و میدانی از پایگاه های مستقر در اطراف حرم مطهر رضوی بازدید و روند ارائه خدمات را مورد ارزیابی قرار داد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.