امروز ۲۸ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۰۷ ب.ظ
مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آبادان
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان از استقرار ۴۴ دستگاه تجهیزات فوریتی مختلف در شلمچه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز حوادث و فوریت های پزشکی آبادان به نقل از خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، امین منصور صبح امروز در سومین جلسه ستاد اربعین شهرستان آبادان که در محل موقعیت مواکب آبادان در شلمچه برگزار شد، ضمن تاکید بر انجام اقدامات و هماهنگی های لازم برای راه اندازی چادر و بیمارستان صحرایی در شلمچه و تعیین کشیک های مختلف افزود: کار هماهنگی متخصصان، پزشکان عمومی، دفتر پرستاری و مامایی برای استقرار در شلمچه انجام شده و امکانات و تجهیزات از ۱۰ مهرماه در محل تعیین شده آغاز می شود.
وی اظهار کرد: از اورژانس کشور خواسته ایم تا نیروهایی که از سایر شهرها و استان های کشور برای کمک می آیند تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیازشان را با خود همراه بیاورند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان  با تاکید بر اینکه فعال سازی بخش اورژانس و تامین نیروها در دستور کار قرا ردارد، تصریح کرد: از موکب دارانی که در اطراف بیمارستان صحرایی اقدام به برپایی موکب می کنند می خواهیم تا طی هماهنگی با فوریت ها برای تردد روان آمبولانس ها و دسترسی آسان آنها به بیمارستان صحرایی در کوتاهترین زمان ممکن با ما همکاری کنند.
منصور تصریح کرد: همچنین طی هماهنگی با معاونت توسعه دانشکده علوم پزشکی آبادان تمام کمبودها و نواقص اعلام شده و اقدامات برای رفع آنها در دست انجام است.
به گفته وی ۱۵ کد آمبولانس و ۲ پایگاه پوششی  نیز در شلمچه فعال خواهند داشت ضمن آنکه ۲۵ پایگاه نیز در خارج از شلمچه کار پشتیبانی را به انجام می رسانند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به اینکه در ایام اربعین یک دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز مشغول به کار می شوند، از آماده بودن پد بالگرد خبر داد و یادآور شد: برای انتقال بیماران و مصدومان احتمالی نیاز به بالگرد داریم که طی هماهنگی با استان این امکان نیز مهیا خواهد شد.
منصور گفت: کارکنان بخش طب اورژانس نیز به صورت تمام وقت و به صورت شیفتی (هر ۱۲ ساعت) به ارائه خدمات به زائران می پردازند ضمن اینکه پزشک عمومی و حدود ۱۳ پرستار نیز با استقرار در محل کمک رسان خواهند بود.
وی افزود: کادر درمانی ما از ۱۵ مهرماه با استقرار در مرز شلمچه کار خدمات رسانی به زائران را به طور رسمی آغاز می کنند و این خدمات رسانی تا ۵ روز پس از اربعین نیز ادامه دارد.

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.