امروز ۲۶ ام مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹ ب.ظ
نشست خبری معاون درمان دانشگاه و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه به مناسبت سالروز تاسیس اورژانس ۱۱۵ و روز ملی فوریت های پزشکی صبح امروز در مرکز پایش مراقبت های درمانی دانشگاه(mcmc) برگزار شد.

دکتر جلال احمدی با اعلام اینکه ۱۲۸ دستگاه آمبولانس در سطح استان وجود دارد، افزود: دو اتوبوس آمبولانس نیز در استان فعالیت دارد که در حوادث با تعداد مصدومین بالا کاربرد دارد.

وی با اشاره به کمبود نیروی اورژانس در سطح استان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد پرسنل اورژانس استان حدود۴۵۰ نفر است که به دلیل کمبود نیرو به صورت فشرده و اضافه کاری مشغول ارائه خدمت به مردم استان می باشند.

معاون درمان دانشگاه با اظهار اینکه در شش ماهه نخست امسال ۴۸ هزار مأموریت اورژانسی در استان انجام شده است که از این تعداد ۵ هزار مأموریت مربوط به تصادفات و حوادث جاده‌ای بوده است افزود:  این آمار نسبت به شش ماهه ابتدایی سال قبل در بخش تصادفات ۲۰ درصد و مابقی ماموریت های اورژانسی ۱۰ درصد افزایش داشته است.

دکتر احمدی با اعلام اینکه از ابتدای سال جاری ۱۱۹ مأموریت امداد هوایی انجام شده است. گفت: متوسط کشوری زمان رسیدن به بالین بیمار در شهرها ۸ دقیقه و در جاده ۱۵ دقیقه است و متوسط رسیدن به بالین بیمار در خراسان جنوبی در شهرها ۶ دقیقه و در جاده ۹ دقیقه است.

دکتر احمدی به اضافه شدن ۴ دستگاه آمبولانس از ابتدای امسال به اورژانس اشاره کرد و گفت:امروز ۶ دستگاه آمبولانس دیگر به ناوگان خودرویی اورژانس ۱۱۵ استان اضافه خواهد شد.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی هم با اشاره به اضافه شدن ۶ دستگاه آمبولانس مجهز به اورژانس استان خبر داد و گفت: برای هر دستگاه آمبولانس یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

دکتر سید محمدرضا حسینی با اشاره به آخرین تحولات و برنامه های پیش روی اورژانس ۱۱۵ استان افزود: با جایگزین کردن سیستم های بروز و دیجیتال به جای سیستم های سنتی در آستانه جهش تکنولوژیک در نحوه ارائه خدمات پیش بیمارستانی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین تماس ها با اورژانس مربوط به بیماران در داخل شهرهاست و بیشترین مشکلات نیز عارضه قلبی، مسمومیت ها و بیماری های شایع در اطفال است.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی خراسان جنوبی تلاش شده تا جهت خدمات دهی بیشتر و بهتر به بیماران، آمبولانس های مستهلک را از چرخه خارج نکنیم، بلکه بازسازی شوند و برای پشتیبانی بیشتر از آنها استفاده شود، افزود: ۸۰ درصد پایگاه های اورژانس در استان آمبولانس بروز و مناسب دارند.

دکتر حسینی همچنین از راه اندازی سیستم اتوماسیون عملیاتی اورژانس در استان خبر داد و گفت: این سیستم دسترسی آسان پرسنل به بیمار و بهترین پاسخگویی به مردم را فراهم می کند

گفتنی است برگزاری تور رسانه ای، بازدید از تمامی پایگاه های اورژانس شهری و هوایی شهر بیرجند و دیدار با پرسنل، توزیع شیرین بین نمازگزاران نماز جماعت ظهر و عصر از دیگر برنامه هایی بود که امروز به مناسبت گرامیداشت سالروز تاسیس اورژانس برگزار شد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.