امروز ۳۰ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۷ ب.ظ
  • کد خبر: 4984
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۳۰ام خرداد ۱۳۹۷
سرپرست سازمان اورژانس کشور در نشست شورای سیاستگذاری سلامت قطب شمال شرق کشور از تلاش برای تبدیل شماره تماس های امدادی به یک شماره خبر داد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور در نشست شورای سیاستگذاری سلامت قطب شمال شرق کشور از تلاش برای تبدیل شماره تماس های امدادی به یک شماره خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ دکتر پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور در نشست شورای سیاستگذاری سلامت قطب شمال شرق کشور افزود: نگاه مثبت وزیر بهداشت در توسعه طرح تحول نظام سلامت باعث چابک سازی اورژانس در بحران ها و بلایا شد و همین رویکرد مثبت باعث تبدیل اورژانس به سازمان شد.

کولیوند با بیان اینکه سازمان اورژانس به عنوان کارگروه بهداشت و درمان در مدیریت بحران وزارت کشور فعال است گفت: سازمان اورژانس وزارت بهداشت کارنامه‌ی مثبتی بعنوان یک دستگاه پیشرو و موفق در این زمینه ارائه کرده است.

مشاور وزیر بهداشت گفت:مقام معظم رهبری در بازدید مناطق زلزله زده کرمانشاه فرمودند وزارت بهداشت خوش درخشید.

وی با اشاره به موفقیت ستاد فرماندهی و هدایت عملیات و همدلی و همکاری تمام دستگاه ها با اورژانس در زلزله کرمانشاه تاکید کرد:سازمان اورژانس در مناطق زلزله زده برای اولین بار در کمتر از ۶ ساعت موفق به نصب و راه اندازی ۶ بیمارستان صحرایی شد.

کولیوند افزود: وزارت بهداشت همچنان در شهرها و روستاهای زلزله زده کرمانشاه برای ارائه خدمات در بازسازی حضور پررنگ و نقش فعالی دارد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور ضمن اظهار تاسف گفت: یک زلزله کوچک در پایتخت نشان داد هیچ دستگاهی برای امدادرسانی آمادگی لازم را نداشت و باعث ترافیک سنگین در خیابان خیابان ها و شلوغی پمپ بنزین ها شد و هیچ مسیری برای تردد خودروهای امدادی باز نبود.

وی ادامه داد:با ارزیابی و برنامه ریزی دقیق به دنبال تبدیل شماره تماس های امدادی به یک شماره برای خدمت رسانی بهترهستیم،این اقدام در دنیا صورت گرفته است و نفع مستقیم برای مردم خواهد داشت.

کولیوند درپایان گفت:سازمان اورژانس کشور همواره به دنبال ارتقای توانایی و تمرینات مداوم جهت افزایش سرعت و خدمات دهی بهتر به مردم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.