امروز ۲۹ ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۸ ب.ظ

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از مارگزیدگی جوان ۲۶ ساله ای در کوه چال گردوه در اطراف روستای امامزاده علی خبر داد.به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ جلال پوران فرد با بیان اینکه این حادثه روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه ۹۷ ساعت ۱۵ در کوه چال گردو امامزاده علی به وقوع پیوست گفت : این جوان ۲۶ ساله را روانه بیمارستان کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان عنوان کرد با اعلام این خبر بالگرد اورژانس یاسوج به محل اعزام شد.

پوران فرد با بیان اینکه مارگزیدگی از موارد اورژانسی است که باید در مورد آن هوشیارانه و بادقت عمل کردافزود: هر گونه مار گزیدگی را بایدسمی تلقی کرد مگر خلاف آن ثابت شود.پس لازم است مصدوم را در اسرع وقت به مراکز درمانی منتقل کنند تا تحت مراقبتهای پزشکی لازم قراربگیرد.

رئیس اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در فصل بهار و تابستان بعلت گرمی هوا نیز جانوران کوهی از جمله مار بیشتر یافت میشود گفت : مردم عزیز در هنگام کوه رفتن از کفش و لباس مناسب استفاده کنند و چنانچه اتفاقاتی ازجمله مارگزیدگی رخ داد ضمن حفظ خونسردی خود و تماس با ۱۱۵ چنانچه صحنه حادثه خطری وجود نداشته باشد باید مصدوم مارگزیدگی هیچ حرکتی نداشته باشد منتظر اکیپ امدادی از اورژانس باشد .

پوران فرد ادامه داد : مصدوم مارگزیدگی بعد از ارایه خدمات پزشکی لازم جهت مراقبتهای پزشکی بیشتر به بیمارستان امام سجاد یاسوج انتقال داده شد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه وبویراحمد در حاشیه این خبر از امدادرسانی اورژانس هوایی دوگنبدان به بیمار خانمی که دچار مشکلات حاد ریوی در بیمارستان امام خمینی دهدشت شده بود خبرداد.

پوران فرد ادامه داد: این بیمار جهت روند ادامه درمان به بیمارستان شیراز انتقال داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.