امروز ۳۰ ام بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰ ق.ظ

رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی کهگیلویه وبویراحمد از یک هزارو۱۰۱ کشته و مصدوم در پی ۷۹۶ فقره تصادف در جادهای شهری و روستایی استان و انجام ۲ زایمان و ۲  احیا قلبی و ریوی موفق در آمبولانسهای اورژانس  و انجام ۲۹ سورتی پرواز در خردادماه سالجاری خبرداد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس۱۱۵ کشور؛ جلال پوران فرد بابیان اینکه این حوادث در یکماه گذشته (خردادماه) سالجاری اتفاق افتاده است گفت: متاسفانه ۶ نفر در این تصادفات فوت کردند و ۱۰۹۵ مصدوم توسط تکنسینهای اورژانس۱۱۵ خدمات پزشکی لازم را دریافت کردند که از این تعدادمصدوم ۱۲۹ نفر در صحنه حادثه درمان سرپایی و ۹۶۰   مصدوم توسط آمبولانسهای این مرکز به بیمارستانها ی استان انتقال داده شدند.

پوران فرد افزود: از مجموع ماموریتهای صورت گرفته ۴۱۹  مورد تصادف در حوزه شهری با ۵۴۸ نفرمصدوم و ۳۷۷ موردتصادف جاده ای با ۵۴۷ نفر مصدوم  که از این تعداد مصدومان پانصدو بیست و شش مصدوم شهری و ۴۳۴ مصدوم جاده ای گزارش شده است.

رئیس اورژانس۱۱۵ کهگیلویه وبویراحمدتصریح کرد: خوشبختانه دریکماه گذشته ۲  مورداحیای قلبی وریوی و دو  مورد زایمان موفق در جاده وشهر  توسط آمبولانسهای اورژانس ۱۱۵ و تکنسینهای  توانمند این مرکز صورت گرفته است.

پوران فرد در در پایان این خبر نیز اشاره ای به خدمات ارزنده  دو اورژانس هوایی استان کرد و افزود: اورژانس هوایی یاسوج وگچساران در مجموع ۲۹ ماموریت اورژانسی را که نیاز به خدمات سریعتر پزشکی داشتند در مناطق روستایی و صعب العبور و تصادفات جاده ای انجام داده اند که تعداد ۲۰ ماموریت مربوط به اورژانس هوایی یاسوج و ۹ ماموریت توسط اورژانس هوایی گچساران انجام گرفته است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.