امروز ۳۰ ام خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۴:۳۰ ب.ظ
  • کد خبر: 5164
  • گروه : گوناگون
  • تاریخ انتشار: ۹ام تیر ۱۳۹۷
رئیس اورژانس 115 زنجان از انتقال و درمان موفق بیمار با شکایت آفازی (اختلال در تکلم) و همی پارژی راست (بی حسی و فلجی اندام) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور،دکتر جعفری متخصص طب اورژانس و رئیس اورژانس ۱۱۵ زنجان از انتقال و درمان موفق بیمار با شکایت آفازی (اختلال در تکلم) و همی پارژی راست (بی حسی و فلجی اندام) خبر داد.

طبق اعلام اورژانس ۱۱۵ زنجان، پس از تماس تلفنی با ۱۱۵ مبنی بر وجود بیمار با احتمال سکته مغزی، ضمن اعزام فوری آمبولانس به محل، تیم استروک بیمارستان را نیز فعال نمود.

 

کارشناسان اورژانس ۱۱۵، ضمن مدیریت و درمان اولیه بیمار،با هماهنگی بیمارستان بیمار را در واحد سی تی اسکن به تیم استروک (حمله مغزی) تحویل دادند و مدیریت فرایندها منجر به شروع درمان بیمار در ۱۴ دقیقه از زمان ورود به بیمارستان گردید.

دکتر قریشی رئیس گروه نورولوژی بیمارستان با اشاره به مفهوم time is brain به نتایج درخشان مدیریت زمان از جمله نتایج بهتر درمانی و عوارض کمتر بیماری در زنجان اشاره نمود.

 

لازم به ذکر است دستورالعمل جدید مدیریت سکته مغزی که هماهنگی کامل اورژاس ۱۱۵ و بیمارستان را الزامی می کند.

از طرف سازمان اورژانس کشور و معاونت درمان وزارت بهداشت به دانشگاه ها ابلاغ و برای اولین بار در زنجان اجرا شد که نتایج درخشانی در پی داشته است.این دستور العمل به زودی در کل کشور اجرا خواهد شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.